ÚTERNÍ GLOSY 25.01.2011

Miroslava Macka
Společnost Pavla Teličky je dle zprávy serveru idnes poradcem ministra dopravy Bárty, a to za 140.000.- Kč měsíčně. Za našich 140.000.-, pochopitelně. Já nevím jak vy, ale já jeho rady pranic nepotřebuji, takže nechápu, proč bych mu měl přispívat byť jedním jediným halířem ze svých daní.
O úsporné vládě ani nemluvě...


Luděk Niedermayer v Hospodářských novinách připomenul tato čísla: stát letos utratí o 24 miliard více, nežli loni. Příjmy státu, tedy daňové inkaso, se totiž zvýší o 44 miliard, zatímco schodek rozpočtu klesne jen o dvacet miliard.
Kdyby vám snad některý z politiků něco říkal o úsporné vládě, nakopněte ho.


Rozhodně si přečtěte reportáž ve včerejším Týdnu s názvem "Jak jsem učil Romy".
Po jeho přečtení jsem nabyl přesvědčení, že existuje jen jedna jediné řešení romské problematiky, a to investovat do vzdělávání Romů následujícím způsobem: internátní školy s tvrdým, nekompromisním režimem a pracovní tábory namísto kriminálů. Bylo by to nákladné, ale rozhodně mnohem levnější, než budou následky dnešního přístupu.
Obávám se ovšem, že ochránci lidských práv nic takového nedovolí, takže to nakonec odskáčeme všichni...
Přečtěte si to!

V Italii soudruzi postavili Alexandru Dubčekovi pomník, jako vděk "muži pražského jara". Jaksi opomněli, že byl v nejkrutějších padesátých letech krajským tajemníkem KSČ, a tím tehdy nemohla být malá svině.