PONDĚLNÍ GLOSY 17.01.2011

Miroslava Macka
Jiří Paroubek o sobě se skromností sobě vlastní napsal: "Moje postavení v politickém životě není odvislé od toho, jaké funkce mají mí přátelé. Já když půjdu zítra do politické debaty, tak se na to bude dívat mnohem víc lidí než na jakéhokoliv lídra v této zemi. A to neříkám s přehnaným sebevědomím, ale s ohledem na prostá fakta."
Zřejmě nechápe, že lidé dnes od televize přímo vyžadují co nejujetější pořady s co nejujetějšími účinkujícími...

Redaktor Lidových novin František Bouc započal svůj sobotní článek o odchodu lékařů následujícími slovy: "Představte si, že nastoupíte po šesti letech studia na vysoké škole do nového zaměstnání, řekněme do banky a ministerstvo financí vydá následující nařízení: Mladí bankéři musí předtím, než se postaví k přepážce, strávit na praxi rok v maloobchodní firmě, dva roky ve strojírenské firmě, půl roku v realitním developmentu, další půlrok v zámečnické firmě a poslední rok v telekomunikacích..."
K výše napsanému dodávám: u bankovních přepážek to úředníci a úřednice jistě nepotřebují, ovšem u takového úvěráře bych to rád pokládal za holou nutnost a samozřejmost, bohužel se dnes hledí jen na formální vzdělání, pranic nepodložené praxí. Podle toho to také v mnoha nevýrobních oborech vypadá...

Socioložka Jiřina Šiklová ve víkendové příloze MFDnes o facebooku: "Pseudokomunikace, lidé se prezentují, stylizují, facebook není ve skutečnosti sociální mezilidskou komunikací, je to fiktivní svět."
Hrubě nesouhlasím: jako u všeho lidmi vynalezeného jde přece o způsob užití, nůž také může zabít nebo být užitečným nástrojem, ba někomu může zachránit život.
Osobně jsem prostřednictvím FB, který prostě pokládám za jednu z mnoha a mnoha dalších možností komunikace, poznal spoustu zajímavých lidí (a posléze se s nimi začal stýkat i osobně), které bych bez něj minul.

A jeden půvabný vtip z Facebooku:
Tuzemec se ubytovává v hotelu a ptá se recepční: "Doufám, že na pokoji chytnu Novu." Ta odpovídá: "Ne, tam běží jen normální porno kanál s tělesně postiženými, vy zvrhlé hovado!"