PÁTEČNÍ GLOSY 14.01.2011

Miroslava Macka
Vrabci na pražských střechách si začali cvrlikat, že nový ministr životního prostředí Tomáš Chalupa má vedením ODS zakázáno dělat na ministerstvu jakékoliv personální změny, má tedy nakázáno ponechat zde zaběhnutý systém.
Bude zajímavé sledovat, zda-li je tomu skutečně tak...

Je to vždycky stejné, vždycky se najde nějaká ta rozvedená manželka...
Bývalá manželka expolicisty Pertlíčka, který pracoval pro dnešního ministra Bártu u firmy ABL, řekla novinářům, pátrajícím po okonostech sledování politiků ODS toto firmou: "Můj bývalý manžel sledoval pro pana Bártu spoustu lidí. Říkal mi, že sleduje lidi pro pana Bártu, aby na ně něco měl. Říkal, že má za každou cenu na každého něco najít. Něco, co by se pak Bártovi hodilo. O jaké osoby se jednalo, nevím. Exmanžel vždycky po každé akci přijel, zavřel se do své pracovny, stříhal tam záznamy, přehrával si tam nějaké odposlechy. Tam jsme nesměli chodit."
I další okolnosti, které vypátrala MFDnes jsou tak "ze života", že i se vší svou skepsí jsem přesvědčen, že odpovídají realitě.
Opět bude velmi zajímavé sledovat, jak se z toho Bárta bude vykecávat. Zatím drží bobříka mlčení...

Ministr práce a sociálních věcí Drábek si pochvaluje, že odbory též předložily vlastní návrh penzijní reformy, bude prý více materiálů k diskusi. Jako by nevěděl, že nepůjde o hledání průniku návrhů a přikývnutí nejlepšímu řešení, neboť odbory jsou ochotny akceptovat jednu jedinou reformu: tu jejich.

Odbory též odmítly možnost připlácení za lepší zdravotní péči. Takže zůstane připlácení na černo, ze kterého ovšem ti chudší nemají vůbec nic...

Alexandr Vondra chce být prvním ministrem, který vyřeší otázku desítek přebytečných bitevníků L -159 jejich prodejem do ciziny. U této informace mi chybí informace další, a to, kolik let vězení dostali ti, kteří přebytečné bitevníky za naše daně nakoupili.

Také by měli být ihned propuštěni a obviněni ti, kteří na ministerstvu dopravy rozhodli, že nechají za 100.000.-. Kč vypracovat nové logo BESIP. To staré vzorně sloužilo od roku 1967, takže určitě jde o dohození kšeftu nějakému známému. Úsporná vláda? Pche!