PÁTEČNÍ GLOSY 7.01.2011

Miroslava Macka
A tak nám Švýcaři potvrdili, že při prodeji státního podílu v Mostecké uhelné byla vyplacena provize 5 milionů dolarů na konto v Gibraltaru, k němuž měl přístup Grossův kamarád Pavel Musela a odtud zase putovaly peníze na Kypr (opět na účet Musely) a dále pak na účty dalších Grossových kamarádů.
Musela (který figuroval i při podivném nákupu Pandurů) o tom už nikdy nic neřekne, za záhadných okolností totiž spadl při lovu z posedu (to se holt běžně stává) a je zcela neschopen v podstatě čehokoliv, ostatní nejsou k sehnání či mlčí...a Gross? Ten o tom určitě nic neví a jde jen o náhodu...
Přece, pokud si pamatujete, na byt, chudákovi, půjčil stejda Vik a pak šťastně vydělal sto milionů na akciích.

Exministr vnitra Ivan langer se včera v Radiožurnálu velmi ostře a nekompromisně ohradil proti tvrzení dvou ministrů vlády, ministra vnitra Radka Johna a ministra dopravy Víta Bárty, že nahlížel do spisu expředsedy Státního fondu životního prostředí Michálka a předal z něj údaje časopisu Euro a vyzval je k předložení jednoho jediného důkazu.
Osobně jsem přesvědčen, že žádný takový důkaz neexistuje, neboť Ivan Langer by musel být padlý na hlavu, kdyby něco tak primitivního v této vypjaté atmosféře udělal.
Pokud ovšem ministři pro svá závažná tvrzení důkazy nepředloží, měli by jít okamžitě od válu, neboť by šlo o sviňárnu nejvyššího kalibru. A jak správně podotkl Ivan Langer, Radek John by za svoje histrionské osočování pak zasloužil pár facek.

Některé příběhy z českého Kocourkova jsou tak debilní, až jsou půvabné. Tak třeba břeclavská radnice zakoupila za 172 220.- Kč přímo z tiskárny dvoutisícový (!) náklad knihy veršů "Čekání na den lásky" a uložila jej do skříní. Autor David Kamenný byl určitě spokojený. Jak by ne, když se pod tímto pseudonymem skrývá sám starosta města Piškula a knihy tedy prodal sám sobě, neboť o kšeftech do půl milionutaké sám rozhoduje...

Čtenář glos P. S. mi napsal:
Včera jsem zaslechl v rozhlase připomínku o tom, že by se mělo pomoci ředitelům nemocnic, ze kterých odchází příliš mnoho lékařů. Podle mého názoru by se těmto nemocnicím prospělo zejména vyhlášením konkurzu na ředitele nemocnice. Z některých nemocnic totiž odchází jen zlomek lékařů,
z některých možná nikdo a z některých likvidační množství. Jak si tento rozpor vysvětlit? Jedině tím, že některé nemocnice jsou řízeny lépe, některé hůře a některé mizerně.