ČTVRTEČNÍ GLOSY 16.12.2010

Miroslava Macka
Kateřina Jacques se stala poradkyní Petra Nečase a všichni se chytají za hlavu a nevěřícně lomí rukama. Nechápu proč. Vždyť v rámci reforem se dají očekávat všelijaké pouliční demonstrace a nepokoje a byla to přece právě Kateřina Jacques, která je dokázala obrátit ve svůj neuvěřitelný prospěch. Copak jste zapomněli? Možná si Petr Nečas myslí, že mu poradí, jak z toho něco vytříská i on...
p.s. Ale jinak nevěřícně kroutím hlavou s Vámi.

Také nevěřícně kroutím hlavou nad pány Drobilem, Knetigem a Fibingrem ze životního prostředí: z toho se už nevykecají! Byť budou namísto prostého ano x ne užívat sebevíce slov.
Jeden příklad za všechny, dotaz MF Dnes na dnes již bývalého ministra Drobila a jeho odpověď: Martin Knetig je váš placený poradce?
Na počátku byl neformální poradce. Pak jsem mu řekl, že jestli se mnou chce spolupracovat, chci vztah zformalizovat. Dal jsem k tomu pokyn.
A úplně mne pan Drobil dostal větou: Z fondu (životního prostředí) nemůžete vyvést žádné peníze.
Takový blbec to přece zas být nemůže...!
Ovšem nesmíme zapomenout, žeto byl Mirek Topolánek, který osobně vybral tohoto bohumínského právníka, majitele lázní Darkov a původně kamaráda mocného ostravského podnikatele Daneše Zátorského, bývalého vyšetřovatele hospodářské kriminálky, jako svého nástupce. Petr Nečas jej pak od něho přebral s tím, že bude ministr průmyslu...nakonec se ovšem stal ministrem dalšího rezortu, kterým protékají miliardy. Dá si to konečně někdo dohromady?

Česko má konečně "úsporný" rozpočet se sekyrou 135 miliard korun, když to ovšem dobře půjde.
Málem se tleská, ačkoliv by se mělo defenestrovat...

Hnutí "Děkujeme, odejděte!" se prý chystá znovu vyjít do ulic. Tentokrát kvůli lékařům.

Vede-li inženýr dráhu, nevede ji přes vrchol hory, nýbrž oklikou po jejím úpatí. Tato oklika není kompromis mezi přímostí tratě a výškou hory, je to prostě velm přesné počítání se skutečnými fakty. V politice se však nepracuje inženýrsky: udělá se projekt a čeká se, s jakými překážkami se setká, a teprve potom se handluje o nějakou tu okliku. Řeší-li se všechno kompromisem, znamená to, že nejsou předem váženy okolnosti, s nimiž bude nutno dále prakticky počítat: tomu se ovšem říká fušerská práce.
Karel Čapek 1925