STŘEDEČNÍ GLOSY 24.11.2010

Miroslava Macka
Bývalý šéf vojenské rozvědky Miroslav Krejčík nabízí sněmovně, že zbaví-li jej tato mlčenlivosti, promluví o armádních zakázkách za ministryně Vlasty Parkanové a o jejím nereagování na niformace rozvědky. A světe div se! Proti je TOP 09, momentálně další strana, které je Vlasta Parkanová členem.
Vsadíte se, jak to dopadne?

Po lékařích jsou to zemědělci, kteří žádají po vládě (tedy po nás, daňových poplatnících) další peníze, a to nejméně 2,4 miliardy korun na dorovnání evropských dotací. Jak tak poslouchám všechny ty žadatele o další hrábnutí do našich kapes, napadá mne, jestli bychom neměli odevzdávat všechny svoje příjmy státu a moudří úředníci by je spravedlivě přerozdělovali systémem "každému podle jeho potřeb". A konečně tu budeme mít kýžený komunismus, ke kterému se přerozdělováním tak utěšeně blížíme.

Při včerejším přetržitém poslechu ekonoma Tomáše Sedláčka na Radiožurnálu jsem pochopil, proč je populární: i na složité problémy zná jednoduché odpovědi. Bohužel vesměs špatné, ale koho tohle dnes zajímá, že?
Jeden příklad za všechny: Víte, proč v Evropě vznikaly války? No, přece proto, že Němci neměli rádi Angličany, ti zase Francouze, atd. Svatá prostoto!