ČTVRTEČNÍ GLOSY 18.11.2010

Miroslava Macka
V pátek vyjde v Lidovkách můj pravidelný článek, tentokrát - jak jinak - o povolební pražské koalici. Dokazuji v něm, kterak očekávaná, běžná a obvyklá věc se v Praze stala. Dal jsem mu proto výstižný název "Nuda v Praze".

Místopředseda ČSSD v Praze Březina k Dienstbierovi: Netušili jsme, že Dienstbier je tak zásadový!
Já k Březinovi: Sancta simplicissima!

Předseda pražské ODS Boris Šťastný k jednáním s TOP 09:
"My jsme se pokoušeli zvrátit nabídku TOP 09, abychom měli alespoň většinu v radě a větší zastoupení v kompetencích. Každá strana se ve vyjednáváních snaží vybojovat co nejvíce. To je přeci normální..."
Můj komentář: Normální vskutku je, snažit se vybojovat co nejvíce. Pořadavek mít při volebních výsledcích TOP 09 a ODS většinu v radě, je však nehoráznost, jejíž účel se ozřejmil výsledkem koaličních jednání.
Dovede by si Boris Šťastný představit, co by říkal při vítězství ODS v Praze na požadavek strany, která by skončila za ní, mít v radě většinu?

Návrh programového prohlášení Oblastní rady Praha - Západ je skvostem formálním i obsahovým. Zvláště závěr mne zaujal: Oblastní rada tímto programovým prohlášením konstatuje, že bude usilovat posílení dobrého jména ODS a současně konstatuje, že využije všech legislativních a finančních nástrojů k tomu, aby ODS byla brána jako důvěryhodná pravicová strana pro všechny generace v rámci oblasti.
To bude příští volební výsledek! Očekávám tak 104 %, a to jde o velmi střízlivý odhad...

Čtenář glos F. D. mi napsal:
Pan ministr Bárta by tak snadno gesto řidičákem neudělal, pokud by neměl k dispozici služební auto s řidičem a musel chodit pěšky anebo jezdit veřejnou hromadnou dopravou. Takováto zásadovost ho nic nestojí.

U solárních elektráren by asi bylo velmi zaíimavé, kdo je vlastní anebo alespoň spoluvlastní. Myslim, že bychom se pak už vůbec nedivili těm tanečkům kolem celé této kauzy.

Čtenář glos J. J. mi zaslal následující text:
Dva pacienti odkulhají současně na dvě lékařské kliniky se stejným zdravotním problémem. Oba mají těžkou poruchu chůze a zdá se, že potřebují náhradu kyčelního kloubu.
První pacient navštíví obvodního lékaře. Ten jej pošle ke specialistovi, kde je objednán na vyšetření za osm týdnů. Je zrentgenován a jeho snímek je prozkoumán za další týden. Konečně je mu naplánována operace, na kterou má nastoupit za dalších čtvrt roku.
Druhý pacient je vyšetřen během hodiny, stejný den je zrentgenován a je vyzván k nástupu na operaci příští týden.
Proč jsou takové rozdíly v zacházení se dvěma pacienty? První z nich je důchodce. Druhý zlatý retrívr.

Citát z facebooku:
V Praze vládl Pavel Bém, psychiatr. Bylo to na hlavu. Teď povládne Bohuslav Svoboda, gynekolog. Raději nedomýšlet...

Povzdech na facebooku:
Dvacátým prvním rokem na cestě od centrálně plánovaného hospodářství k hospodářství centrálně regulovanému...