ČTVRTEČNÍ GLOSY 11.11.2010

Miroslava Macka
Včera zopakoval předseda pražské ODS Boris Šťastný na Radiožurnálu nápad, který mi jako pravičákovi způsobuje pupínky: lidé (Všichni? Jen Pražáci? Jen členové ODS? Jen členové pražské ODS?) mohou na internetu navrhovat, kde by měl stát Kaplického blob, výsledky tohoto nenamátkového vzorku se vyhodnotí a konečný výsledek bude pak pražská ODS prosazovat. Osobní odpovědnost politiků za svá rozhodnutí se zřejmě už nenosí ani u pravice a ekonomické poarametry Kaplického návrhu se zřejmě nebudou posuzovat vůbec...Ach, jo!

A tak se ekologové radovali, že podchodem pro medvědy pod železnicí v Beskydech za desítky milionů korun prošel první mědvěd, ale nakonec se ukázalo, že stopy jsou falešné...prý jim chtěl někdo udělat radost. Spíš bych řekl, že chtěl opětovně upozornit na tu pitomost.

Zloděj volá, chyťte zloděje chce se dodat k požadavku eurokomisaře pro energetiku Oettingera, který pořaduje zjednodušení stavebních a dalších povolení pro energetické projekty v členských státech. Přitom právě EU zaplevelila legislativu desítkami všelijakých překážek a nesmyslných požadavků...

Pan J. B. mi napsal:
Na Neviditelném psu vyšel text pana Aleše Uhlíře "PRÁVO: Snižování významu justice v pracovněprávních vztazích". V kostce v něm kritizuje rozhodčí doložky v pracovních smlouvách a rozebírá, že rozhodčí řízení staví zaměstnance do nevýhodného postavení.
V diskuzi píše diskutující R. Karafiát, že smlouvu zaměstnance nikdo nenutil uzavírat. Na to
reaguje pan J. Chládek mj. textem "90% živnostníků v tomto státě jsou zamaskovaní zaměstnanci, kteří zaměstnávají pouze sebe."

A já k tomu dodávám: Socialisticky smýšlející pan Uhlíř i pan Chládek řeší následky, nikoliv příčiny! To je totiž přesně ono...
A víte, proč zaměstnavatelé takto "zamaskovávají" své zaměstnance? Protože nemají právo svobodně rozhodovat o tom, koho zaměstnají a koho popř. vyhodí, aniž by nemuseli vymýšlet všelijaké právní kličky a pseudodůvody, protože důvody "špatně pracuje, je líný, je pomalý, není na něj
spolehnutí, je pořád s nemocným děckem doma ap." náš zákoník práce nezná!
Až budou majitelé, kteří založili své firmy za účelem tvoření zisku, moci svobodně a zákonně, ale hlavně efektivně rozhodovat o tom, kdo jim bude v jejich firmách pracovat, zmizí jak živnostenské listy,
tak rozhodčí doložky.

Bylo již mnoho řečeno o jednotných maturitách. Já sám jsem jejich zastáncem, mám tři děti v různých fázích studia a vidím rozdíly v kvalitě znalostí. Jsem také zaměstnancem, kterému každý měsíc nastoupí do práce nějaký středoškolák, nový to produkt škol, které chtějí hlavně naplnit stavy a to bez ohledu na kvalitu příchozího žáka ze ZŠ a kvalitu odchozího žáka na pracovní trh.
Co je ale velmi zajímavé, že se nikdo nezajímá, proč mají maturity stát více než miliardu korun. Už jsme zapomněli na vyhlášování otázek radiem? Na co potom drahé SW, HW? Na co kurýři s otázkami ?. Není to zase jen způsob jak přesměrovat státní peníze do outsourceových kamarádských firem?