ÚTERNÍ GLOSY 9.11.2010

Miroslava Macka
Ty tanečky kolem vzniku pražské magistrátní koalice už začínají být poněkud nudné a zvláště vzkazy prostřednictvím otevřených dopisů a novinových rozhovorů jsou tak prvoplánovitě naivní, až to bolí.
Přitom by stačilo, kdyby ODS řekla: Podívejte se, koalice TOP 09 a ODS, tedy dvou nejsilnějších stran v Praze, navíc ideově blízkých, se sice může jevit jako samozřejmá, ale znamenala by , že TOP 09 by vyrostl v Tůmovi, coby pražskému primátorovi, nový, mediálně nepominutelný lídr, a to s celostátním vlivem. Což je pro nás velice nevýhodné. Kdežto s příchodem neprofláknutého docenta Svobody na primátorský post získáme další nepominutelnou novou tvář, kterou strašně potřebujeme, zvláště, když opticky pomine staré pražské tváře, mezi lidmi nepopulární. Navíc to v Praze s ČSSD umíme, jediným nebezpečím je jen poněkud těsná většina takové koalice a mediální peklo, které by se nakrátko rozpoutalo. Ale politická paměť voličů není nekonečná a bůhví, jaká bude za čtyři roky ekonomická a politická situace...
A k tomu by dodala TOP 09: Přesně tak to je a proto tak tlačíme na pilu, aby vznikla koalice TOP 09 a ODS, jenže holt jsme politicky nezkušení, neostřílení a plácáme se v tom...

Také pražská ČSSD má na hlavě másla víc než dost. Do svého čela si do voleb zvolila neokoukaného Jiřího Dienstbiera, který se už tehdy nerozpakova l jasně formulovat svůj názor, že povolební koalice s ODS nepřipadá v úvahu.
Dnes vypadl z vyjednávacího týmu a vše je jinak. Také podvod na voličích par excellence.

Konkrétní důkaz legislativního Kocourkova: ve třech okrscích severočeského města Krupka se musí zopakovat komunální volby. Nikoliv však kvůli tomu, že spousta voličů byla uplacena, aby volila konkrétní stranu a svezena k volebním urnám (to se smí), ale kvůli nedovolené agitaci v den voleb (to se nesmí).

Dnešní titulek Lidovek "Cena bavlny strmě roste. Zdraží i oblečení. Až o 40% mohou po Novém roce zdražit bavlněné výrobky" mi připomíná starý vtip, a to abecední seznam toho, co po Novém roce zdraží: automobily, bavlna, citrusy, domy, elektronika, fšecko...

Další titulek Lidovek hlásá: Stávka. 8. prosince úřady zavřou.
U spousty a spousty z nich by to tak mohlo zůstat napořád, dodávám.

Podle nejnovější studie Evropského institutu pro politiku životního protředí, by cíl EU, tedy 10% biopaliv v dopravě, měl stejný efekt na řivotní prostředí, jako 26 milionů nových automobilů.
Opět se prostě potvrzuje stará zkušenost, že každá dotace je zločin.

Včera jsem přetiskl text, který uveřejnil Josef Tvrdík na facebooku a ejhle! Opět jde o opsaný text, v tomto případě od Astona z Neviditelného psa. Doposud jsem žil v představě, že uvádět zdroj je otázkou elementární slušnosti. Jak vidím, v poslední době si to stále více lidí nemyslí... Ach jo!