PÁTEČNÍ GLOSY 5.11.2010

Miroslava Macka
Jak se také hospodaří s našimi daněmi: za "mediální trenink" tří vojáků zaplatilo ministerstvo obrany 35 tisíc. Měli vystupovat v televizi.
Mluvčí ministra obrany Grund k tomu říká: Takové treninky probíhaly, probíhají a budou probíhat pořád.
Ještě by nám mohl prozradit tu šťastnou firmu, která treninky provádí a předvést ta televizní vystoupení, ať se hořce pobavíme.

Spor Kalousek - Rath, zda byl Kalousek ve sněmovně opilý, jak tvrdil Rath, také skončil jak začal, tedy jako taškařice: dlouze o něm jednal mandátní a imunitní výbor a bude zahájeno disciplinární řízení, včetně dokazování střízlivosti či popíjení. Dokonce se za naše peníze mají pro sněmovnu nakoupit testry na alkohol.
Přitom stačilo dát Rathovi záhlavec...

Ze zajímavého článku o solárním boomu ekonoma Tomáše Munziho v dnešních Lidovkách: Skutečné jádro problému leží v celkových odhadovných investicích do solárního boomu - tedy cca 150 miliard. Tyto ohromné prostředky, většinově profinancované bankami, nespadly z nebe. Byly využity na úkor něčeho jiného, z logiky věci mnohonásobně ekonomicky a technologicky efektivnějšího.

Karel Kříž ve včerejších Lidovkách:
Je jasné, že i oněch 135 miliard schodku, který navrhuje vláda na rok 2011, je celkem katastrofální číslo. V tomto kontextu je hrozné, že ministerstvo financí vysokou spotřební daní u benzinu a nafty nutí občany a zejména firmy, aby pohonné hmoty nakupovali v zahraničí a platili spotřební daně a DPH cizím vládám. Jde o miliardy korun, které takto státní rozpočet zbyxtečně ztrácí na příjmové straně. To je zcela mimo logiku.

Včerejší text pana J. K. nebyl jeho vlastní, ale přeposlaný text novináře Marka Stoniše. Pane J. K. !