ÚTERNÍ GLOSY 2.11.2010

Miroslava Macka
Ten mediální i odborný údiv nad tím, že ve zdravotnictví začínají docházet peníze, absolutně nechápu. Copak nebylo a není všem jasné, že bez reformy zdravotnictví, která by vnesla soubor motivačních prvků do chování zdravotních pojišťovem, poskytovatelů zdravotní péče a pacientů, k tomu zákonitě muselo dojít?
A nyní, namísto, aby se jednalo koncepčně a provázaně, se budou látat díry a dělat nesystémová opatření, která mohou systémové problémy maximálně na chvíli odsunout. Ach, jo!

Za poslední měsíc nám přibyl milion nových fotovoltaických panelů. Na čistotě ovzduší se to neprojeví, na našich kapsách velmi...

Čtenář glos M. Č. mi napsal:
Výsledek státních maturit ukázal jen jedno jediné, co sám vidím již několik let vždy po skončení maturit: maturitanti nic neumí.
K tomu se nemusela konat maturita za miliony, mohli se mě zeptat.
Moc mě neuklidnilo prohlášení šéfa SCIO Ondřeje Šteffla, že je to normální trend a že si máme zvyknout, že maturitu má každý a úroveň je nijaká.
V dřívější době totiž učeň s výučním listem uměl pracovat, maturant ho uměl řídit, a vysokoškolák uměl vymýšlet, co a jak dál.
Nyní bohužel učni nejsou, a maturanti neumí ani řídit, ale bohužel ani pracovat.
A tak celá jedna generace skončí na pracovním úřadě, protože neumí ani pracovat, ani myslet. A to do doby, než z neúspěšných maturantů se opět stanou pracující, a z úspěšných maturantů buď úspěšný střední článek v továrnách a v kancelářích, nebo vysokoškoláci s možností dalšího profesního růstu.
Zůstává jen otázka: koho mám do té doby zaměstnávat?


Čtenář glos P. P. mi k odmítání privatizace městských bytů ODS na Praze 2 napsal:
Když privatizuješ, neopravuješ. Když neopravuješ, nikdo ti do kabelky nehodí 100 litrů...

Nádherný vtip ve včerejší MFDnes.
Dva doktoři v laboratoři, jeden zvedá zrak od mikroskopu a praví: Tak to je konec s civilizací, kolego. Líné spermie založily odbory...