PONDĚLNÍ GLOSY 25.10.2010

Miroslava Macka
Alespoň mediálně to vypadá, jakoby se policie v případu dívky Aničky, zmizelé v pražské Troji, soustředili jen na versi sexuálně motivovaného činu bezdomovcem.
Já začal mít jiný názor už v okamžiku, kdy záhy po jejím zmizení vyrukoval její otec s nabídkou podivné, neboť jaksi nezaokrouhlené sumy 3,5 milionu výkupného, ačkoliv pravděpodobnost únosu dítěte za účelem výkupného je u nás velmi, velice nízká. Jakoby něco tušil? Věděl? Čím je vlastně její otec? Čím se živí? S jakými lidmi se stýká?
Podle výpovědi sousedů totiž tito často slyšeli u domu i po nocích hádky Aniččina otce s rusky mluvícími svalovci, jak uvedly Lidové noviny.

Lze ještě nazývat reprezentanty občanů senátory, kteří byli zvoleni 8 - 15 % oprávněných voličů? Není nejvyšší čas vážně se zamyslet nad změnou volebního systému a hlavně nad existencí senátu?
A nechci slyšet řeči o tom, že jedině dvoukomorový parlament je zárukou demokracie. Příkladným státem, kterému se v moderní historii podařilo změnit dvoukomorový systém na jednokomorový je totiž Švédsko...

Výsledek druhého kola senátních voleb je nepřekvapivý: voliči komunistů a část voličů Věcí veřejných došmajdali podpořit socialisty, kdežto voliči TOP 09 a druhá část Věcí veřejných ODS moc nemusejí a zůstali krátkozrace doma.
A pokud se týká výsledku, je pro pravici ještě horší, než se na první pohled zdá, neboť vzhledem k názorům senátorek za Pardubice a Most jde o další senátory levice.

V pátečních Lidovkách vyšel text politologa Pavla Kotrbáčka, v němž mne zaujaly dvě věty.
"Nemyslím si, že v České republice představují Romové nějaký problém" a "Postoj české veřejnosti k Romům je dlouhodobě negativní, i když přesně nevím, kde se tento antagonismus bere".
A pak, že neexistují mimozemšťané!

Také vám připadá ministerská dvojice Pospíšil - Němec jako manželé po rozvodu?

Čtenář glos Z. T. mi napsal:
Při cestách jsem si nemohl nevšimnout billboardů kandidátů do Senátu za ČSSD - "Volte mne pro záchranu pracovních míst" (nebo tak nějak). Zajímalo by mne, jestli si dá někdo tu práci a porovná v regionech, kde byli nakonec nově zvoleni senátoři za ČSSD, míru nezaměstnanosti rok před volbami a rok po volbách. A jestli ta "jejich" utrápená maminka se smutným dítětem na rukou (další skvost z oranžové dílny) konečně dostala svou mateřskou....

Čtenář glos P. S. mi napsal:
IZIP mi v poslední době připomíná ne službu marodící veřejnosti, ale docela zajímavý business. Po ulicích se pohybují náhončí v oblecích, zastavují kolemjdoucí a přemlouvají je k tomu, aby si zřídili IZIP. Předhánějí se v líčení předností tohoto systému. Dokonce se snaží vecpat do škol a do hodin výuky, kde chtějí šířit slávu IZIPu.
A skutečnost? Zřídil jsem si IZIP již před mnoha a mnoha lety a do dneška tam není ani jedna informace od jakéhokoli lékaře. Jediné, co si tam můžu přečíst je, jak vysávám zdravotnictví, tedy vlastní účet, a zadat si tam svoje poznámky, kdybych třeba zapomněl, kdo je můj praktický lékař.