ÚTERNÍ GLOSY 19.10.2010

Miroslava Macka
Jaroslav Kubera je nejúspěšnějším primátorem v zemi (povede Teplice už páté volební období) zcela oprávněně: nehraje si na pána, nemá spoustu náměstků a zbytečných úředníků, ve městě se neplatí za svoz odpadků a nevznikají tak černé skládky, město v podstatě nevlastní městské byty a nemusí tak živit aparát na jeho správu a vymáhání nájemného, městští strážníci neměří rychlost, neboť jde jen a jedině o vylepšování městské pokladny, město nežádá o eurodotace a nemusí tedy spoluhradit většinou zbytné a megalomanské projekty ze svého a když vloni došlo zásluhou krize k výpadku daní, měl k dispozici stomilionový rezervní fond.
A teď, dámy a pánové: proč to nejde v jiných městech stejně? Proč nežádáte od svých radních a zastupitelů to stejné?

Vzkaz pro Petra Nečase: dejte si velmi velký pozor na část pražské magistrátní ODS, která už po straně domlouvá velkou koalici s ČSSD a námluvy s TOP 09 zatím netorpeduje jen proto, aby získala její podporu ve druhém kole senátních voleb. Důvod takového činění je nasnadě: děsivý strach ze skutečné změny na pražském magistrátu a následných důkladných auditů a šetření, o ztrátě moci nemluvě...
Docent Svoboda, má-li zde logická koalice TOP 09 a ODS bez starých tváří dobře dopadnout (což by bylo velmi pozitivní i pro celkový obraz ODS), bude potřebovat velmi silnou podporu vedení!
Naopak koalice ODS a ČSSD by byla pro budoucnost pražské ODS lektvarem smrtícím...

"Podle CIA má teď al - Káida v Afganistánu jen kolem stovky členů. A přesto jsme kvůli ní začali dvě války v Iráku a v Afganistánu, utratili jsme v nich tři biliony dolarů, poprvé jsme v Americe vytvořili obrovské ministerstvo vnitřní bezpečnosti, které jsme dříve ve jménu ochrany osobních svobod odmítali, všude na Západě jsme omezili naše každodenní svobody a v Afganistánu pořád máme 150 000 vojáků. To je 1500 vojáků na jednoho člena al - Káidy." ( Z rozhovoru Fareeda Zakarii v časopisu Respekt).
Dodávám: Vítěz se zdá být jasný...

Od roku 2012 by konečně měla zmizet jedna nelogická příšernost a stavební spoření by mělo sloužit jen ke stavění...škoda jen, že nezmizí toto dotované spoření vůbec, neboť je velmi pravděpodobné, že vznikne další absurdita: stát nejprve bude z peněz daňových poplatníků dotovat stavění, aby pak napařil stavebníkům vyšší daň z nemovitosti...