STŘEDEČNÍ GLOSY 13.10.2010

Miroslava Macka
Neuvěřitelně sebekritická slova zaznívají na pražské mezinárodní konferenci FORUM 2000. Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek je dalším, který si sypal popel na hlavu.
"Neviditelná ruka trhu byla vystřídána hrabivou rukou úředníků a politiků," řekl Topolánek v úvodu svého projevu. Ekonomika podle něj v moderním státě už přestala být hlavním nástrojem k dosahování blahobytu.
"Tuto roli si pro sebe, a vím přesně, o čem mluvím, uzurpovala politická moc. Ta je sama o sobě nástrojem i cílem a ve snaze tu pozici si uchovat vnucuje občanům nebezpečnou iluzi bezpracného zisku," řekl.
Teď by to ještě chtělo navléci si žíněné roucho a hladovkou přesvědčovat Talmanovou, Dalíka, Řebíčka a další, aby rozdali své majetky chudým...

Předseda poslanecké komise pro kontrolu BIS Martin Pecina projevil v případě dvou špionů této služby, nachytaných a nahraných majitelem soukromé firmy při vydírání, neobyčejnou jasnozřivost: "Buď s nimi rozváže pracovní poměr, nebo je kázeňsky potrestá, nebo se jim také nic nestane."
Geniální, škoda jen, že neuvedl procenta pravděpodobnosti a nevyhlásil sázky: vsadil bych si ihned na variantu třetí...

Šéf nejvyššího kontrolního úřadu Dohnal čelí obvinění ze zpronevěry, jel prý na dovolenou za veřejné peníze s manželkou. Pokud ano, je to žabař: to bývalý šéf ČD Cargo Bazala dle auditu pronajímal vagony a další služby dokonce i pod cenou nákladů a prošustroval tak ajznbónu dvě miliardy...
Ale to nic, stačí zvednout DPH o nějaké ty dvě, tři procenta a je to zamázlé...

Přenos ze záchranné akce zasypaných chilských horníků je mezi všemi těmi zprávami o válkách, havariích a dalších neštěstích douškem vody živé. Přesto si televizní redaktor neodpustí poznámku, zda horníci pociťují jen radost anebo i vztek, že došlo k závalu a museli pak na záchranu tak dlouho čekat...dokonalý příklad profesionální deformace!

Čtenář glos P. Š. mi napsal:
Dobrý den, pro pobavení přikládám výpis "významných" dnů z kalendáře na rok 2011.

Tak třeba dvacátý týden :
17.5. 2011 Světový den telekomunikací
21.5.2011 Světový den kulturní rozmanitosti
22.5.2011 Mezinárodní den biologické rozmanitosti

V podobné kadenci to jde i ostatní týdny v roce, například 22 týden:
31.5.2011 Světový den bez tabáku
1.6.2011 Mezinárodní den dětí (budiž)
4.6.2011 Mezinárodní den nevinných dětských obětí (nějaká temná souvislost s MDD? Jako že kdo moc zlobil na oslavě ... domýšlet se to nechce ! )
5.6.2011 Světový den životního prostředí

A další perly následují - 11.7.2011 je Světový den populace, a aby nás Všehomír nenařknul s antropocentrismu, je zařazen na 11.12.2011 Světový den hor ! To jest politická korektnost !

Den 12.10.2011 je Mezinárodním dnem za omezení přírodních katastrof . Představuji si, jak to ten den vypadá : vyvěsí se transparenty proti suchu, demonstruje se pod činnou sopkou, bohatší pak z pronajatého letadla spílají na tsunami letící Tichým oceánem ...

Bezpochyby agenda spojená se správou slavných dnů stojí nějaký ten dolar či euro, ale uznejte, za tu bžundu, co si užijete při listování kalendářem, to stojí !