PONDĚLNÍ GLOSY 11.10.2010

Miroslava Macka
Premiér Petr Nečas chce po ministru vnitra Radku Johnovi vysvětlení, proč letěl spolu s šéfem policie do Krnova na oceňování policistů v době vládních škrtů vrtulníkem.
Nabízím dvě vysvětlení: to první, které bude zřejmě i oficiálním, je, že vrtulníky stejně musejí nalétat dané pensum hodin, a tak byl let v podstatě "zdarma", to druhé, neoficiální a pravdivé bude, že John nikdy předtím vrulníkem neletěl a těšil se tedy na to jak malý Jarda (pardon: Radek)...

Náčelník generálního štábu Vlastimil Picek žádá politiky, aby zavčas rozhodli, jak se bude chránit český vzdušný prostor, až za pár let doslouží staré sovětské mobilní rakety KUB.
Navrhuji nejprve rozhodnout, kdo nás v příštích dvaceti letech s vysokou pravděpodobností vojensky napadne...

Čtenář glos P. J. mi napsal:
Začínám být unavený a znechucený, až otrávený, z neustálého poslouchání štěkotu státních odborářů, kteří sice empaticky chápou nezbytnost snižování státní zadluženosti, jen nám jaksi odmítají spolknout hořkou pilulku proti desetiletí budované státní rozežranosti a raději by ještě trochu víc vyždímali z těch, které ještě neomrzelo pracovat, snažit se a kupodivu i něco vydělat. To vše za čacké podpory opoziční Národní fronty.
Jsem alergický na hlášky socanů všeho druhu, že důsledky krize se nesmí řešit na úkor těch, kdo ji nezavinili. Sebezpytně se tedy ptám, zda jsem snad tuto krizi nezavinil já, neboť já, takto živnostník a maloprůmyslník, který přišel o značnou část zakázek, jsem automaticky musel snížit své výdaje, logicky tedy i příjmy, o 50%. A hle, nikde nikdo, kdo by se o mne "postaral", kdo by se bil za má práva a zjednal pro mne "spravedlnost".
Nejvíc ze všeho nechápu, proč se někdo z politiků (řečnicky by mi k tomu sedl Kalousek) už dávno nepostavil před národ a neřekl naplno tato naprosto zjevná fakta:
- tato naše společnost se nezadlužuje až posledních 20 let, nýbrž již posledních 60 let. Lidovláda pod vedením jedné strany nejdříve ukradla a posléze prožrala vše, co naši otcové a dědové vybudovali a nahospodařili a když už nebylo co komu ukrást, zašla na úbytě.
- rozumpatentní socialistický státní karcinom metastázoval i do dnešních dnů a stal se zřejmě inoperabilním, soudě podle mdlých slovních snah o jeho redukci při skutečném skrytém bujení.
- "výhody a výdobytky" v podobě různých příplatků, dávek, nároků a služeb "bezplatně či zadarmo" jsou socialistické a neufinancovatelné zvěrstvo. Virus rovnostářství je velice nakažlivý a zhoubný a v konečném důsledku likviduje skutečnou rovnost a spravedlnost. Při budování "lepší a spravedlivější" společnosti vytvořil reálný socialismus značnou armádu vychcánků a lehkoživků, kteří si své návyky přinesli i do současnosti a nikdo zatím nenašel způsob a odvahu, jak tyto lidi odstavit od vysávání sociálního systému.
- každý si musí uvědomit, že jednoduše a prostě všichni nemohou mít všechno a že na určitý standard není žádný "nárok". Našim dědům připadalo zcela normální, že byli bohatí, méně bohatí i vysloveně chudí lidé, tak proč by to nás mělo pohoršovat?
Náprava věcí, pokud je vůbec ještě možná, je o to složitější, že socialistická choroba nahlodává i tzv. svobodný svět, který evolučně dospěl k mnoha socialistickým deformacím, které jsou navíc vydávány za "pokrok". A ačkoliv zkušenost říká něco jiného, tak politické reprezentace odmítají připustit, že rakovina se aspirinem či antidepresivy léčit nedá. A co je vůbec nejhorší je fakt, že značná část voličstva po celém světe nevolí špičkové operatéry, nýbrž pouhé felčary, kteří v bázni o koryta budou tvrdit, že oni tu rakovinu aspirinem zvládnou. A když už se náhodou nějaký ten operatér ve vládě objeví, vystrašení pacienti za podpory felčarů odmítnou podepsat souhlas s operací. Co bude následovat je nasnadě.

Čtenář glos S. K. mi napsal:
Za opakované připomínání k problému fotovoltaiky stojí:
Iniciace této obludné zhovadilosti přišla, tak jako již z mnohé, z Brusele.
Podstatou inkriminované do nebe volající sprosťárny je uzákoněná povinnost vykupovat veškerou elektřinu "z alternativních zdrojů" od výrobců za cenu řádově desetkrát vyšší, nežli je cena tržní, což pro "koncového zákazníka" odpovídá krádeži. Vykřikovat dnes, že problém nastal až poté, co se do tohoto "lukrativního podnikání" nahrnulo přespříliš investorů (prý spekulantů...), je demagogie.
Těch přibližně 40 mld. Kč ročně, co bude tento "tunel dekády" stát občany ČR, je ale zřejmě cena za "občanskou výchuvu k evropanství" odpovídající. Stejně jako reparace Řecku.
Návrhy změnit název pomazánkového másla na "pomazánkové nemáslo" se zvýrazněným podtitulem "název změněn na příkaz Brusele" jsou v porovnání s tím jenom paběrkováním.
A v té souvislosti bych se rád zeptal např. Evropana Schwarzenberga (který také pro "fotovoltaiku" hlasoval), zdali to myslel takto.