PÁTEČNÍ GLOSY 8.10.2010

Miroslava Macka
Předseda nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders stojí před soudem za urážku muslimů a podporování nenávisti. Přitom Wilders rozhodně neodmítá muslimy v Holandsku z rasových důvodů, ale z důvodu "silně odlišné kultury a sociologického a psychologického pohledu na svět". Prohlašuje též, že kdo z přistěhovalců se přizpůsobí, může v Holandsku zůstat.
Pokud si multikulti intelektuálové neuvědomí, že má zatraceně pravdu a nezačne se co nejdříve jednat, skončí to nakonec velkým civilizačním střetem.

Zlatá slova napsala v článku o ztrátovém mistrovství světa v lyžování v Liberci ve včerejší MF Dnes komentátorka Jana Bendová: Utrácet drahé veřejné peníze na soutěže vrcholových profesionálů? Zisky ze špičkového sportování jsou soukromé.

Deník Právo se zeptal všech ministrů, kdo jsou jejich poradci. Ode všech dostal jasnou a konkrétní odpověď, jen za ministra vnitra Radka Johna odpověděl tiskový odbor velmi kuriózním způsobem:
"K vašemu dotazu, vztahujícímu se ke zveřejnění jmen poradců ministra vnitra, je nutné konstatovat, že platná právní úprava tuto povinnost ministerstvu vnitra neukládá. Za svou kariéru novináře pan ministr poznal mnoho kvalitních lidí, se kterými nyní bezplatně konzultuje aktuální otázky a čerpá od nich informace."

Čtenářka glos V. S. mi napsala:
Neodolám, abych se s Vámi nepodělila o zprávičku, kterou poslal můj syn, pobývající momentálně na konferenci v poněkud deštivě slunné Kalifornii:

"Zřejmě jistá forma slepoty vůči těm největším absurditám způsobila, že jsem si toho nevšiml už v předchozích dnech: pokaždé, když začne pršet, zaplní se místní chodníky žlutými kužely a stojánky s nápisy "Attention: Wet floor". Uklidňuje mě jedině to, že za absurditu to považují i místní obyvatelé..."