ČTVRTEČNÍ GLOSY 7.10.2010

Miroslava Macka
Konečně jsme se dozvěděli, co požadují odboráři mezi státními zaměstnanci. Prozradila to v rozhovoru s Barborou Tachecí v MF Dnes předsedkyně jejich odborového svazu. Je to spravedlnost. A hned také vysvětluje, co to je: "Spravedlnost je určitá kategorie, v určité společnosti a za určitých socioekonomických situací, kde si určíte jakoby určitý standard, kde by asi měla být úroveň odměny toho zaměstnance s určitou kvalifikací v určitém druhu práce."
Ne, rozhodně nenavštěvujte svého lékaře, porucha není na straně přijímače a navíc jsou lékaři přetížení a naštvaní, že si za určité socioekonomické situace nemohou určit jakoby určitý standard...

Čtenářka glos I. M. mi napsala:
Dovolím si reagovat na článek čtenáře z Kaplic, a to ohledně situace v Pohorské Vsi: tamnímu panu starostovi bych nezáviděla ani plný plat, ani dvě ženy v kanceláři, naopak si cením, jak ta vesnice vypadá navzdory početné romské komunitě, která tam žije. Tři roky po sobě jsme poblíž trávili dovolenou a při každé návštěvě jsem byla příjemně překvapena, ba šokována, jak je ta vesnice čistá a upravená (což se např. o některých vesnicích kolem Prahy nedá říct, a o místech s velkou koncentrací Romů vůbec nemluvě). Nevidím "dovnitř", takže nechápu, jak se jim to povedlo, ale je to důkaz, že nějaká cesta existuje (dokonce jsem tam viděla cikány pracovat!)

Čtenář glos J. K.:
Je to sice dosti otřelé téma ale já bych název POMAZÁNKOVÉ MÁSLO nekomolil. Mně by se líbilo POMAZÁNKOVÉ MÁSLÍČKO ! My v Česku ho máme rádi tak proč se s ním nepomazlit? No a v Bruselu ať se z toho třeba pose...zvencnou!

Čtenář glos Z. Š.:
Poprask kolem "Pomazánkového másla" mi připomenul jiný, dnes již malinko zastaralý, poprask kolem jednoho nejmenovaného malovýrobce kozích sýrů, kterému na základě nějakého nařízení EU naši hygienici, kteří bývají nad papeže papežštější, zakázali jeho sýry prodávat.
Onen chytrý hoch použil neuvěřitelně rychle geniální řešení. Na obal napsal, že se jedná o "sýr pro krmné účely", pod tím si dovolil malým písmem překrásný klofanec: "Testováno na lidech" a klidně to prodával dál.
Jak to s ním skončilo, nevím. Snad jej evropští komisaři v Bruseli mučili až povolil, nebo jej naši úředníci tiše utloukli formuláři, nebo že by snad pochopili a poté se již na něj raz dva tři...??