PONDĚLNÍ GLOSY 4.10.2010

Miroslava Macka
Velmi šetřící vláda obhajuje účet (který ještě nemusí být konečný) za opravu České národní budovy v Novém Yorku, která se vyšplhala z plánovaných 235 milionů korun na více než 812 milionů. Prý kvůli neustálému měnění požadavků, kupříkladu zmenšení restaurace...Velmi rád bych viděl smlouvu mezi dodavatelem stavby a ministerstvem zahraničních věcí, která takový nárůst ceny umožňuje a také bych si velmi rád koupil lístek na popravu toho, kdo ji podepsal.

Velmi šetřící vláda také utratí pět milionů korun za "efektivnější řízení lidských zdrojů na Úřadu vlády". Najaté firmy nejprve udělají audit, jestli úředníci dobře pracují, mají dostatečné vzdělání a umějí cizí jazyky. Pak je začnou školit.
Navrhuji řešení, které nebude stát ani korunu: jak úředníci pracují, zdali mají dostatečné vzdělání a umějí cizí jazyky, jistě vědí jejich dobře placení šéfové. Nevědí-li, je zapotřebí takové šéfy vyhodit. Vědí-li, je zapotřebí vyhodit úředníky, kteří nepracují, nemají dostatečné vzdělání a neumějí cizí jazyky tam, kde je to zapotřebí.
Petře Nečasi, proboha!!!

Bývalý prezident Václav Havel svolává na Forum 2000 desítky architektů, filozofů a ekologů, kteří budou diskutovat o necitlivém a chaotickém zastavování krajiny. Což je velmi záslužné. Také by ovšem panu Havlovi mohli připomenout, jak hyzdí krajinu rozpadající se terasy na Barrandově, které daroval své ženě, aby se zbavil odpovědnosti. To Havlovo dvojaké pokrytectví je příšerné!

Netřeba mne podezřívat, že bych nevěděl, jaké je základní sociální zákonodárství Švýcarska - více než deset let jsem žil se Švýcarkou. Text čtenáře glos T. K. jsem přetiskl bez uvedení na pravou míru proto, že je čistokrevnou ukázkou toho, jaké řešení by si někteří (a troufám si tvrdit, že většina) občanů Česka přála...

Před pár dny jsem letmo zaslechl na Radiožurnálu, jak si kdosi - zřejmě po návratu z Číny - stěžoval, jak to tam mají dobročinné organizace těžké, neboť zákony jim umožňují utratit ze získaných peněz jen 10 procent na chod organizace.
Vynikající námět pro naše zákonodárce, co říkáte?

Čtenář glos J. M. mi napsal:
Evropská unie nás žene k soudu za pomazánkové máslo - není to máslo. Na druhé straně vydává copyright na Štramberské uši, což ovšem nejsou uši, ale z těsta stočená trubička. Také šlehačka ve spreji není šlehačka... a tak by se dalo pokračovat.