PÁTEČNÍ GLOSY 1.10.2010

Miroslava Macka
MUDr. Ivo Miller, CSc. se rozhořčil v Lidovkách na prezidenta Klause, že otevřel nový závod Philip Morris v Kutné hoře a při té příležitosti se vyjádřil posměšně o protikuřácké kampani EU.
"Pan prezident může třeba pochybovat o globálním oteplování, ale pochybovat o škodlivosti kouření nelze....zpochybňování protikuřácké kampaně z úst nejvyššího představitele státu je zcela neomluvitelný počin..."
Jen dodávám: nevšiml jsem si, že by pan prezident kdekoliv a jakkoliv zpochybnil škodlivost kouření, jen mimořádně stupidní protikuřáckou kampaň EU. Stačí se podívat na předepsanou velikost varovných textů na krabičkách cigaret a jiné "účinné" protikuřácké metody... A už vůbec nechápu, jak může být poukazování na stupiditu neomluvitelné, neomluvitelné je naopak mlčení k podobným bruselským pitomostem.

Ne, abyste si mysleli, že případ špehování komunálních politiků z Prahy 11 firmou ABL nynějšího ministra dopravy (ale spíše vnitra) Víta Bárty, kterou odkryla MF Dnes, je tak jednoduchou záležitostí, jak popíšu: firma ABL velmi toužila po nemalé zakázce na ostrahu tamějších bytů a tak si pěkně zmapovala život tamních politiků. Pak, dozajista úplně náhodou, nastaly předvolební a povolební rošády na radnici, které se zvenčí zdály nepochopitelné. Pak ABL dostala kýženou zakázku...a už vůbec si nepředstavujte, že by tak mohla získávat i jiné zakázky jindy a jinde.
Ministr Bárta přece jasně řekl, že jeho firma nikdy nic takového nedělala, a ten přece na první pohled vypadá jako táák důvěryhodný člověk.

Čtenář glos T. K. mi napsal postřeh své známé z Litvínova:
Vrátila jsem se ze šestidenní studijní cesty ve Švýcarsku. Je tam také hodně cikánů, ale vidíte (na rozdíl u nás), jak tvrdě pracují. Renata, majitelka dvou hotelů a členka městské rady, u které jsem byla, mně sdělila, že cikáni u nich mají tuto motivaci:
1).. Podporu v nezaměstnanosti dostanou až po souvislém odpracování 5 let bez delšího přerušení.
2).. Odmítnutí práce - žádná podpora.
3).. Ztráta zaměstnání vlastní vinou - absence, požití alkoholu na pracovišti, apod. - žádá podpora.
4). Zničení obecního bytu a státního majetku musí zaplatit, nebo jdou do vězení a musí tam tvrdě pracovat až do úplného uhrazení škody.

Čtenář glos B. K. mi napsal:
Dnes se nechal na idnes.cz slyšet ministr školství Dobeš ve věci umoření dluhu po libereckém lyžařském mistrovství, že (cituji): "Vedu jednání, která směřují podobným směrem, tedy tak, že by dlužná částka byla rozčtvrcena." Já k tomu jen smutně dodávám, že rozčtvrcena nemá být dlužná částka, nýbrž ti, kdo ji způsobili.

Postřeh facebooku: Bible nás učí, že máme milovat lidi. Kámasútra nás učí jak.