STŘEDEČNÍ GLOSY 29.09.2010

Miroslava Macka
Bývalý ministr zemědělství za ČSSD Jaroslav Palas si, jak známo, staví na Bruntálsku penzion bratru za dvacet milionů, kterému místní přezdívají Setuza. To v narážce na podivný prodej části stejnojmenného podniku lidem kolem Tomáše Pitra za jeho ministrování. Palas ovšem tvrdí, že si s manželkou zubařkou na dům řádně vydělali.
Má to ovšem jeden háček: když si v roce 1999 pořídili dům s ordinací za více než čtyři miliony, Palas v majetkovém přiznání uvedl, že jej financovali z výtěžku ordinace, z úspor a z prodeje nemovitostí. V roce 2002 pak Palas přiznává na účtě jen 200.000.- Kč. Mezitím také přibyla dvě drahá auta.
A protože Palas si za poslední léta mohl přijít v politice "jen" na necelých šest milionů korun, je jasné, že zbytek vydělala manželka.
Tak na co si to, sakra, ti doktoři stěžují? Doktorka Palasová jim jistě poradí, jak si přijít v ordinacích na miliony...

Diskuse čtenářů Blesku nad vládními škrty vyprovokovala jednu jejich čtenářku k následujícímu konstatování: "Čtu to tady a trochu nestíhám. Jste tady skoro samý ubožáci. Když někdo zvládá to, co vy, lemplové, tak je lhář a zloděj. Když má jiná paní dvě práce, je blbá, veřejně se tady chlubíte, že berete radši podporu, než pracovat za malý plat. Vysmíváte se všem, který nefňukají a makají a tleskáte chvástajícím se a urážejícím bezmozkům. Pokud čtenáři Blesku jsou reprezentativní vzorek naší populace, pak se nedivím, že je tahle země v perdeli,"

Ministr školství Josef Dobeš z Věcí veřejných dle tisku chce, aby "stát vrátil libereckému mistrovství světa na lyžích mimo DPH ještě 50 milionů korun". Zřejmě je natolik "veřejný", že si pranic neuvědomuje, že stát žádné "veřejné" peníze nemá, jen ty naše, vytáhnuté nám z kapes. A absolutně nechápu, proč bychom měli za Neumannovou a Jindru platit nasekané dluhy!

K tomu mi čtenář glos O. S. napsal:
Ministr Dobeš chce, aby vláda, MŠMT a Liberec uvolnily každý po 25 milionech na
úhradu dluhů MS Liberec. Jako plátce těch peněz souhlasím, ale mám jedinou podmínku: bude konečně řečeno, kdo všechno půjde sedět a na jak dlouho.

Pokud přiletí mimozemšťané, už je vybrána osoba, která se s nimi dá do řeči: malajská astrofyzička Mazlan Othmanová z vídeňského Úřadu pro vztahy s vnějším vesmírem. Ta již nedávno vystoupila s myšlenkou, že vzrůstající počet objevených planet posiluje myšlenku, že inteligentní život ve vesmíru není tak vzácný, jak jsme si doposud mysleli.
Já si naopak myslím, když tak pročítám zprávy z tu- i cizozemska, že žádný inteligentní život v celém vesmíru vůbec neexituje...

S inspirativním návrhem na řešení problémů s dotováním fotovoltaiky přišel přítel O. V.:
Zajímavé by bylo, podle jakých paragrafů by byli souzeni vzteky do běla rozžhavení odběratelé, kteří by se vrhli s kladivy i těžší technikou na ty hrůzné plochy bakelitu a rozsekali je na maděru. Určitě bychom se dozvěděli mnoho poučného o nedotknutelnosti cizího majetku a podobně, přičemž by se ovšem jednalo spíše o ochranu majetku vlastního před cizími nájezdníky.

Od 1. října začne Jiří Paroubek šéfredaktorovat internetovým listům "Vaše věc". Myslím, že bychom mu měli neustále připomínat, že NAŠE věc to rozhodně není a nebude.