PONDĚLNÍ GLOSY 27.09.2010

Miroslava Macka
Jan Švejnar radil na zasedání v Olomouci sociální demokracii, aby zavedla vyšší daně z nemovitostí, neboť s těmi nelze utéct, tedy jinými slovy v podstatě řekl: Celý život tvrdě pracujte, nespoléhejte na stát, utrhujte si od úst a postavte si dům. My jej pak zdaníme, neboť s domem neutečete a my potřebujeme vaše peníze pro ty, co nebyli tak podnikaví, pracovití, šetrní, ale hlavně blbí jako vy.
Větší sviňárnu, aby jeden pohledal.

Premiér Nečas chce mít do dvou let nový zákon o stavebním spoření. Nechápu proč. Jediným racionálním činem by bylo stavební spoření zrušit a zrušit zároveň daň z nemovitostí, což by byla ta správná podpora stavitelů domů a bytů.
Zdá se však, že opak bude pravdou: viz předchozí glosa. Takže stát něco přispěje stavebníkům, aby jim to pak v toku času mnohonásobně sebral. Ach, jo.

Jeden z titulků dnešní MF Dnes zní: Sociální demkraté pilovali nový styl: nekrást a neslibovat nesmysly. Na jedné z doprovodných fotografií je pak úřadující místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka, který tak skvěle utrácel poslanecké náhrady na něco úplně jiného, což považuji také za krádež...

Jaksi těm tanečkům kolem nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké nerozumím. Týdny a měsíce se mluví o tom, že je součástí justiční mafie a že bude odvolána. Pak jí odvolání ministr spravedlnosti odvolání potvrdí: k 1. lednu 2011!
Buďto přece pracuje špatně, a pak měla být odvolána dávno anebo pracuje dobře, a pak nemá být odvolána vůbec.

Oprávněný povzdech na Facebooku:
Čtu brněnské městské vyhlášky a nestačím žasnout: například dle tržního řádu "prodejce na jednotlivém místě je povinen zejména při prodeji obuvi zajistit místo ke zkoušení obuvi vsedě a lžíci na boty, při prodeji oděvů a brýlí zajistit alespoň zrcadlo."
Proč se do toho samospráva sere? Aby měla Městská policie nějakou náplň?

A postřeh stejného autora na Facebooku:
"Kalousku, nemáme ani na housku!" (Heslo protestujících, kteří si po demošce dali dvě belgická piva po 65 Kč...)

Režisér Jiří Krejčík si vybral rannou povídku Peníze ze sbírky Trapné povídky Karla Čapka a zcela ji předělal na trapný televizní film. Nestačil jsem včera zírat...