PÁTEČNÍ GLOSY 17.09.2010

Miroslava Macka
Bývalý militantní komunista a pozdější disident, spisovatel Pavel Kohout, v rozhovoru pro LN: "Mám dojem, že v Evropě dělení napravo a nalevo už nefunguje."
Bodejť jo, dodávám, když v Evropě neexistuje jedna jediná skutečně pravicová vláda, zato sílící vliv levicové Evropské unie...

Komunistická část mozku ministra vnitra Radka Johna se zaktivizovala: přemýšlí, kterak přestat platit soukromým operátorům za policejní odposlechy, které navíc hodlá rozšířit. Jak správně podotýkají soukromí operátoři, to by také policie mohla chtít zadarmo benzin...Ach, jo!

Čtenář glos B. K. mi napsal:
Tak jsem se dnes večer dočetl jednu perlu olomouckého primátora Martina Novotného, reprezentujícího ODS, který na jedné facebookové diskusi poznamenal: Jen poznámka k prosperitě akvaparků. Základním problémem je přítomnost nebo nepřítomnost přírodního zdroje termální vody. Proto tolik akva na Slovensku, v Maďarsku. Zjednodušeně platí, že tam kde termální voda není, musí se provoz dotovat.
Jen dodávám, že já blázen jsem si myslel, že pravicový politik bude reagovat tak, že tam , kde není termální voda, tam že se akva nestaví. Zase vedle. Ach jo.

Čtenář glos J. V. mi zaslal přepis jazykové lahůdky z vysílání České televize:
Dnes jsme vyzpovídali architekta který v tuto chvíli říká, že připravuje vznik nejoptimálnější realizace varianty současných filozofických směrů v systému vyhledávání a zápůjček literatury a to zejména mezi dvěmi možnými variantami, zejména s ohledem na ona nová média s tím, že především se bude soustředit na cyklus příchodu klientů, kde musejí uskutečnit automatickou platbu na instalovaných technologiích pro příjem peněz.

Dnes opět vyšel v Lidovkách můj pravidelný páteční článek s redakčním titulkem "Stát nabízí trabanty za cenu BMW". Nenechte se mýlit tím, že v textu je napsáno že "dostáváme od státu hodně ojetou dacii za cenu nového luxusního mercedesu". I redaktor Lidovek nemusí mít zrovna svůj den...