STŘEDEČNÍ GLOSY 8.09.2010

Miroslava Macka
Předseda Evropské unie José Manuel Barroso přednesl před Evropský parlamentem "zprávu o stavu Unie". Šlo, jak jinak, o nudnou směsku optimistických frází a obecných výzev k budování ještě jednotnější Evropy. Bude velmi zajímavé přečíst si jeho projev za rok, za dva a konfrontovat jej se skutečností.

Čeští exportéři by raději zrušili české ambasády v zemích Evropské unie, než kupříkladu ve Venezuele či Kongu. Z jejich úhlu pohledu to má logiku. Z hlediska rozhodujících politiků nikoliv. Vždyť komu by se chtělo jít v politickém důchodu sednout si namísto do Holandska či Německa do Konga?

V mém domovském městě Zábřeze včera vtrhla policie na radnici a zajímala se o papíry týkající se výstavby bazénu za 130 milionů korun (nemluvě o dalších milionech na provoz). Prý, zda stavba není předražená.
Vtrhnout na radnici mělo ovšem už před drahným časem psychiatrické komando a odvést ve svěracích kazajkách ty, kteří tento šílený projekt, zadlužující město na léta a léta, schválili.

Předsedkyně Nejvyššího soudu si pochvaluje rozsudek prvoinstančního soudu v případě kárné žaloby na kolegu Kučeru, který měl ovlivňovat vyšetřování Jiřího Čunka. Prý to navrátí justici dobré jméno. Jsem zvědavý, co bude říkat, až odvolací soud vynese zcela jiný rozsudek...

Matěj Šuster z liberálního institutu ve včerejšíchLidovkách: "Co je to proboha za nezávislý neziskový sektor, když je z 90 procent závislý na státních dotacích?

Americký prezident Obama navrhuje podpořit americkou ekonomiku dalším pumpováním dolarů na dluh do staveb různých "hladových zdí"... to bude šlupka, až ta nadále přifoukávaná bublina definitivně praskne! Což říkám s nižádným potěšením...

Asistentka eurokomisaře Vladimíra Špidly a spoluautorka jeho memoárů, napsala: "Když jeho protivníci rozpoznají pod maskou zmateného intelektuála stratéga s vůdčími tendencemi, je už pro ně většinou pozdě."
Tak by mě zajímalo, proč se tento "stratég s vůdčími tendencemi" po roce 1989 hvězdně neuplatnil v soukromém sektoru...