PONDĚLNÍ GLOSY 6.09.2010

Miroslava Macka
Dvě interpretace jednoho činu:
Kalousek o lobbování Vondry za nákup Pandurů: "Myslím, že jsem zdaleka nebyl sám, koho oslovoval a říkal: prosím tě, vzpamatuj se, musíme to s tím Steyerem podepsat, mě tady píše esemesky a volá Robertson, bývalý generální sekretář NATO a hrozně na mne naléhá, abychom to podepsali."
Vondra o svém lobbování: "Já jsem nikoho nepřesvědčoval, já si vzpomínám, že jsem tehdy některé členy vlády a premiéra informoval o tom, že George Robertson vyjadřoval určité znepokojení nad tím, kdyřse vláda rozhodla vypovědět úvodní smlouvu o nákupu 200 kusů transportérů Pandur. Ale myslím si, že moje informace byla, že jsem prostě předal dopisy, které George Robertson tehdy posílal, a to je všechno."
Věřím v tomto Kalouskovi, a to z důvodu elementární logiky. Letitý velvyslanec ČR v USA Vondra s předivem vztahů k různým americkým institucím a bývalý generální tajemník NATO Robertson, jinak ovšem v té době pracující pro Steyer, který ovšem vlastní americká firma General Dynamics...kapišto?

Být v kůži Mirka Topolánka, velmi bych protestoval proti dnešnímu titulku Lidovek, že ministr Kocourek jede do Bruselu "udat Topolánka", tedy sehnat mu nějaké eurokoryto. Normální chlap se přece o sebe umí postarat sám!

Ještě větší rapl, než jsem si mysleli: Michael Kocáb, stále ještě jakýsi zmocněnec vlády pro lidská práva, včera prohlásil, že svoje místo neopustí, dokud je někomu nepředá, neboť se cítí jako zodpovědný pilot....okamžitě vyhodit, zní moje rada.

Sobotní Lidovky přinesly v sobotu komentář redaktora Vlacha o situaci na ministerstvu obrany, v němž mne zaujala věta: Dělat pořádek na obraně není snadné: velké peníze v tendrech, obrovské tlaky ze strany zbrojařů.
Domnívám se totiž, že to snadné je, chce to ovšem použít radu majitelky nevěstince na ozdravení jakéhokoliv podniku: Nešoupat s postelemi, vyházet kurvy!