ÚTERNÍ GLOSY 31.08.2010

Miroslava Macka
Z článku Jana H. Vitvara ve včerejším Respektu: "...oba hudební festivaly dostaly výpověď a nahradil je provinční podnik s názvem Jazz na Hradě. Prezident Václav Klaus se osobně podílí na dramaturgii a každý měsíc na něm uvádí své oblíbené jazzové osobnosti (třeba Emila Viklického, Štěpána Markoviče, Jiřího Stivína či Janu Koubkovou)..."
Dodávám: ale také "provinční" jazzmany George Mraze, Bennyho Golsona, Johnnyho Griffina, Hanka Jonese, Johna Abercrombieho, Joe Zawinula, Laca Decziho, Rudyho Linku a spoustu mladých jazzmenů z Východu i Západu...
Jenže o jazz přece v té novinářské sviňárně vůbec nejde, jen o kopnutí si do prezidenta...

Zdaleka nejlepší text k nápadu ministra dopravy zavést vyšší pokuty pro bohaté jsem našel na www. vetvicka.blog.idnes.cz , vřele doporučuji k přečtení a hlavně zamyšlení!

Ovšem i ministr zdravotnictví Heger se nechal zlákat jakýmisi sociálními chimérami, takže navrhuje, aby za den v nemocnici platili děti, senioři a zdravotně postižení šedesát korun, ostatní pak stovku. Takže pokladní z Kauflandu za sto, dítě uhlobarona za šedesát, kulhavý starý majitel realit v Praze taktéž...proboha, hoši, nechcete už toho sociálního inženýrství nechat??!

Jestli někdo něco říká politicky nekorektně anebo provokativně, neznamená to pranic, že nemá pravdu. V Německu se teď čerstvě pohoršují nad ukázkami z nové knihy Thilo Sarrazina "Německo se zlikviduje", neboť v ní kupříkladu žádá, aby se zastavila muslimská imigrace do Německa a to slovy "nechci, aby země mých vnuků a pravnuků byla z větší části muslimská". Kosovští Srbové by ovšem mohli vyprávět!
V červenci tohoto roku byl Sarrazin dokonce vyšetřován státním zastupitelstvím za výrok, že Německo kvůli přistěhovalectví v průměru hloupne. Co myslíte, kdyby se k nám přistěhovalo třeba pár desítek tisíc rumunských Romů nebo Somálců, v průměru by byli obyvatelé Česka chytřejší?
Rasistický nesmysl? Ach, jo!

Dnešní Lidovky jsou také korektní, překorektní. Do podtitulku článku o střelbě v Bratislavě napsaly: Nenápadný muž z jednoho bratislavského paneláku včera postřílel rodinu svých sousedů. Motiv není známý (Ta poslední tři slova tučným písmem).
To zřejmě, abychom si při další informaci, že šlo o romskou rodinu, hned nemysleli, že prostě dlouhodobě nevydržel jejich jiný životní styl...

Přítel O. V. mi napsal:
Docela se bavím tím, kterak státní úředníci hodlají vyjít do ulic kvůli údajnému snížení platů, které prý navrhuje ministr Drábek. Obávám se, že se jedná o jedno velké nedorozumění. Rozšíření tarifních pásem by mělo dát vedoucím pracovníkům možnost odměňovat lidi za práci (sic!) a nikoliv za vysedávání v kanceláři a oné práce předstírání. Čili ona ztráta jistoty se dotkne hlavně nefachčenků a darmožroutů, jimiž se státní správa podle mých zkušeností jen hemží, pokud tedy jejich vedoucí nepatří do téže skupiny. Vsadím se že řvoucí a pískající dav rozhořčených demonstrantů bude z podstatné části tvořen právě těmito typy.
Nečasova "výhrůžka", že ve státní správě je nadbytečných nějakých 8% pracovníků, se setkává s podobným nesouhlasným řevem. Přitom je to docela jednoduché. Stačí provést funkční, personální a ekonomický audit příslušných úřadů s ohledem na jejich zákonem dané poslání a je to. Tak by pochopitelně a ve vlastním zájmu postupovala každá privátní firma. Troufnu si odhadnout, že při poměrech, které ve státní správě vládnou, by byl nejspíše povolán špičkový krizový manažer. Na základě mých zkušeností s tímto segmentem lidské činnosti, leckdy za práci pouze vydávanou, si troufám odhadnout i to, že o práci by přišlo mnohem, mnohem víc úředníků, než si odboráři dokážou představit. Proto se jakýmkoliv auditům usilovně brání, však zpitomělý daňový poplatník to nějak utáhne...