PÁTEČNÍ GLOSY 27.08.2010

Miroslava Macka
Novinky cz. přinesly zprávu o nejnovějším facebookovém výplodu Jiřího Paroubka, v níž mj. uvedly: "Ten Paroubek je papaláš a kolotočář a vlastně horší, nežli komunista (a možná o hodně rafinovanější). A sociální demokracie je něco podobného, jako normalizační komunistická strana," napsal ironicky expředseda na facebook.
Z čeho Novinky.cz usuzují, že to myslel ironicky a prostě jen přesně nepopsal realitu?

ODS chystá podzimní předvolební kampaň a šéf volebního štábu, senátor Richard Svoboda prozradil, že na jednom z billboardů bude "heslo, které bude sdělovat, že se pan Nečas zaslouží o to, aby nebyla korupce na vládní ani na stranické úrovni".
To je zajímavé, já měl doposud dojem, že jde o volby komunální a senátní. V komunálních volbách bych pak měl za nejdůležitější výběr místních kandidátů, neboť jak praví starý anglický politický bonmot: najděte schopného a důvěryhodného kandidáta a už jste vyhráli volby, v senátních pak jde zcela o to stejné...ale třeba v ODS věří v moc billboardů stejně jako v ni věřili Tvrdík s Paroubkem.

Top 09 - Fórum občanů Litomyšle zveřejnilo komunální volební program, v němž mě zaujala následující věta: Podporujeme činnosti směřující k zachování Nemocnice v Litomyšli, a to s kvalitní a odbornou zdravotní péčí. Mně by se spíše líbila věta: Budeme usilovat o sjednocení nemocnic v Litomyšli, Vysokém Mýtě a Svitavách do jednoho logického celku s mnohem efektivnější investiční a personální politikou.

Sociálně demokratičtí hejtmani si stěžují na svého kolegu Ratha a nenechávají na něm nit suchou. Nechápu proč: jakého si ho upekli, takového by si ho měli sníst.