ČTVRTEČNÍ GLOSY 26.08.2010

Miroslava Macka
Firma, která zažalovala Kateřinu Neumannovou kvůli neplacení dlužné částky z mistrovství světa v lyžování, ostrouhá kolečka. Policie případ totiž odložila. Ovšem s kuriózním odůvodněním, že prezidentka organizačního výboru vršila dluhy v přesvědčení, že vše nakonec zaplatí stát. Zcela podivuhodné!

Na druhou stranu, proč se divit? Vždyť kupříkladu smlouva o výběru mýtného s firmou Kapsch, kterou chce nový ministr dopravy změnit, neboť je prý pro stát nevýhodná, patří mezi nejlépe utajené dokumenty v tomto státě.

Také se nedivte podivuhodné odpovědi Evropské komise na výtku slovenské premiérky Radičové ohledně kritiky eurokomisaře Rehna, že Slovensko je málo eurosolidární a nechce pomoci Řecku.
Radičová správně konstatovala: "Způsob, jakým se Olli Rehn, nevolený úředník z Bruselu, vyjádřil o svobodně zvolených poslancích slovenského parlamentu, byl urážlivý. Budu proto požadovat oficiální omluvu z Bruselu.
A odpověď mluvčího Olliho Rehna Amadea Altafaje? "Komise je politickým orgánem, který se skládá z politiků, jež se politicky vyjadřují."

Pražská ODS pak stále hledá kandidáta na primátora, který se ovšem primátorem určitě nestane...