PONDĚLNÍ GLOSY 23.08.2010

Miroslava Macka
Velmi protestuji proti tomu, aby vláda vrátila dodavatelům libereckého mistrovství světa v lyžování, kteří nedostali od organizátorů zaplaceno, jimi již zaplacenou DPH, pokud nevrátí za neproplacené faktury DPH mně a dalším tisícům a tisícům podnikatelů. Dělí se snad v tomto státě soukromí podnikatelé na rovné a rovnější?
Také mne pranic neuspokojuje, že vláda nepožaduje velmi přísný audit efektivity využití těch dvou miliard korun, které se z našich daní do toho podniku již nacpaly a důkladně nenechá prošetřit, kdo si napěchoval kapsy. Neumannovou počínaje...Všechno ještě určitě nestačili utratit!

Tom Zajíček, bývalý poslanec ODS a poradce ministrů a současný poradce premiéra pro státní správu pronesl v rozhovoru v páteční MF Dnes větu, za kterou by měl být okamžitě propuštěn. Na otázku, jak je z našich peněz (třikrát podtrhuji!) coby externista na půl úvazku honorován, totiž odpověděl: "Já myslím, že to není důležité."
Pro mne a jistě i spoustu lidí, kteří Zajíčka platíme, to ovšem důležité je: rádi bychom si totiž zkontrolovali, zda se nám jeho poradenství (navíc námi nežádané) za naše peníze alespoň vyplácí!

A do třetice o našich daních: media začínají spekulovat, zda si ředitel České televize Janeček mohl ze svého platu pořídit všechna ta drahá auta a motorky a nemovitosti a premiér Nečas volá po zavedení majetkových přiznání šéfů veškerých státních institucí a podniků.
Navrhoval bych jinou cestu: drasticky snížit platy ve vedení státních institucí. A vsaďte se, že i za zcela průměrný plat by se našli lidé, kteří by vedli tyto instituce stejně, ba i lépe, než současná, nesmyslně přeplácená vedení...