PONDĚLNÍ GLOSY 16.08.2010

Miroslava Macka
Jihomoravský hejtman za ČSSD a kandidát na jejího předsedu Hašek ostře kritizoval televizní výrok expředsedy Paroubka, že by rád viděl v roli svého nástupce Davida Ratha. Podle Haška to byl právě Rathův politický styl, který ČSSD prohrál volby. Kritiku Rathova politického stylu měl ovšem Hašek vehementně provádět už dávno před volbami a hlavně směrem k Rathovi.
Přitom by Haškovi, coby zkušenému politikovi, mělo být jasné, že Paroubek to zdaleka nemíní vážně, ale jako pomstu soukmenovcům za to, že jej tlačili k rezignaci.


Paroubek se ovšem projevil při televizním vystozupení jako ryzí gentleman: Člověk, který je zvyklý pracovat čtrnáct šestnáct hodin denně, se trošku nudí...většinou se nudím se svojí ženou tak, že jsme na dovolené nebo na chatě.

Na třicet tisíc poutníků vyklízela včera francouzská policie ze slavného poutního místa Lourdy, neboť prý hrozilo odpálení čtyř bomb. Nejvyšší čas postavit tam v rámci multikulti politiky mešitu...

Americký prezident Obama se vydal na floridské pláže, aby spoluobčanům dokázal, že se zde i po ropné havárii dá bez problémů koupat. Jak to budou vysvětlovat zelení, nevím. Možná budou namítat, že Obamovi se to lehce dělá, když na něm ta ropa není vidět...