STŘEDEČNÍ GLOSY 11.08.2010

Miroslava Macka
Tomáš Pitr vzkazuje prostřednictvím právníků ze Švýcarska: Na politiky nic nevím, mám strach o život, protože si někdo myslí, že mám Mrázkův kompromitující archiv, dejte mi tedy pokoj, já chci žít ve Švýcarsku.
Čtu tento vzkaz následovně: Pokud zůstanu ve Švýcarsku, bude klid. Pokud budu vydán, budu mluvit, takže se raději moc nesnažte...

Karel Schwarzenberg řekl: "Každý, kdo je nucen šetřit, to najednou umí". Kéž by to platilo! Zatím to u mnoha lidí vypadalo jinak: Musel bych šetřit, tak si vezmu úvěr.

Martin Bursík napsal do dnešní MFDnes dlouhý článek o extrémech počasí, jehož jediným poselstvím je "především musíme řešit podstatu problému, tedy omezit významně emise skleníkových plynů a dalších znečišťujících látek."
Zdá se, že nemá ani špetku intelektuálních pochybností, že to může být zcela jinak. A moje celoživotní zkušenost mi říká, že fanatikům jediného správného názoru se nemá a nesmí naslouchat.

Dívat se na trápení pražské ODS při výběru lídra podzimních komunálních voleb je pohled pro otrlé. Stále ovšem platí, že lídr se ani nevolí, ani nehledá, lídr prostě buď je anebo není. A v pražské ODS zřetelně není.