PÁTEČNÍ GLOSY 6.08.2010

Miroslava Macka
Podpis místopředsedy Věcí veřejných a čerstvého ministra dopravy Víta Bárty má neuvěřitelnou vypovídací hodnotu...!Viz www.macekvbotach.cz

Evropská komise má v plánu sjednotit vzhled všech značek cigaret, takže z krabiček mají zmizet názvy, loga, barvy, atd. Jak je vidět, blbost skutečné nemá hranic...

Radek John je vlastně přestrojený superman: předseda politické strany, místopředseda vlády a ministr vnitra, poslanec a nově chce ještě být zastupitelem Prahy 5...Ach jo!

Čtenář glos M. V. mi napsal:
K uváděnému průměru platů zaměstnanců ministerstva pro místní rozvoj jen krátkou poznámku. Pokud jde opravdu o průměr základních platů, tak je nutné k této částce připočíst ještě odvod sociálního a zdravotního pojištění. V tomto případě / 36. 060/, je dle platných předpisů nutné odvést ještě 25% sociálního a 9% zdravotního pojištění, což je dohromady 12.260. Zmíněnou částku dostane zaměstnavatel rovněž ze státní pokladny. Pro každého zaměstnance tak musí být každý měsíc ve státní kase nachystáno 48.320 Kč! Částku 12.260 sice zaměstnavatel státu v plné parádě vrátí (proč to drahé kolečko?), zaměstnanec přidá svých 6,5% sociálního a 4,5 % zdravotního pojištění a daň 15% a také jen vrátí trochu toho, co si z eráru vzal. Irituje mě převelice, když se státní zaměstnanec ohání tím, že platí daně jako všichni a dokonce prý větší než soukromý sektor! Přitom nedělá nic jiného, než každý měsíc vykrádá státní kasu a potom, tam trochu vrací. Pro příjmovou stránku státního rozpočtu, kterou krmí lidé s daleko nižšími příjmy, má státní zaměstnanec nulovou hodnotu, pro výdajovou stránku je však zničujícím elementem.


Čtenář glos M. Č. mi napsal:

Jak jsem tak dnes ráno krmil v jezírku své jasně oranžové karásky, napadla mne v přemítání nad cirkusem, který nás čeká v rámci podzimní volební kampaně, následující myšlenka:
Ti karásci jsou jak voliči sociální demokracie:
- se samozřejmostí očekávají, že jídlo jim bude padat shůry
- nezajímají se, kde se bere
- nezajímají se, zda ono jídlo a jeho množství souvisí s jejich prací a činností
- bezmezně mě za poskytování svého žrádla milují