ČTVRTEČNÍ GLOSY 5.08.2010

Miroslava Macka
Když jsem po volbách v roce 1992 postupně zcela zlikvidoval zcela zbytečný Federální výbor pro životní prostředí, jeho bývalý předseda, ekolog Josef Vavroušek, mne v mediích proklínal a prohlašoval, že jsem odpovědný za dramatické zhoršení životního prostředí v příštích dvaceti letech.
Životní prostředí se ovšem nadále zlepšovalo...
Dnes prohlašuje bývalý ministr zbytečného a přebujelého ministerstva životního prostředí, že nový ministr Drobil není v otázce životního prostředí expert a neorientuje se v oblasti, takže ochrana životního prostředí v zemi se zhorší...
Nihil novi sub sole.

Včera prohlásil v rozhovoru s Martinem Veselovským na Radiožurnálu stávající šéf ČSSD Sobotka toto: Vyhraje-li ČSSD volby do senátu, bude schopna blokovat činnost vlády.
Jaký to ušlechtilý program! Zapomněl k tomu ovšem dodat, co by taková činnost prakticky znamenala, tedy na kolik desítek miliard dalších dluhů by nás přišla.

Průměrný, opakuji průměrný plat zaměstnanců zcela zbytečného ministerstva pro místní rozvoj je 36 060 korun...a pak prý se dá obtížně škrtat!

Lidé by měli na stáří spořit desetinu svého platu, říká šéf penzijního fondu ING a bývalý ministr financí Jiří Rusnok. Předpokládám, že myslí do jím vedeného fondu nebo fondů obdobných. Což ovšem není žádná záruka zabezpečeného stáří...