PONDĚLNÍ GLOSY 2.08.2010

Miroslava Macka
Přímo mne dojaly věty ministra školství Josefa Dobeše z jeho rozhovoru s Lidovými novinami: Já obdivuji buldočí vytrvalost pana Kalouska, který seká. Vím, že je třeba sekat, ale vím, že jako ministr školství mu prostě nemohu dovolit, aby mou skupinu osekal. Na mně i na Radkovi si můžete všimnout, jak jsme přilnuli k rezortům a zaměstnancům, které zastupujeme.
Moje poznámka: není nejvyšší čas odseknout pana ministra, než přilne příliš?

Jak tak poslouchám exministra spravedlnosti Němce, nejlevnější správa státu by spočívala v tom, že by veškerou práci za úředníky ministerstva spravedlnosti dělala jeho právní kancelář a ministerští úředníci by jen připravovali patřičné smlouvy a posílali mu peníze...

Středočeský hejtman Rath už potřetí mění proplácení zdravotnických poplatků. Přitom by stačila změna jedna: hejtmana...

Absolutně nerozumím debatě o tom, které úrazy by měly zdravotní pojišťovny platit z povinného solidárního zdravotního pojištění. Pochopitelně žádné, neboť úraz je pojistnou událostí par excellence a tak lze u úrazového pojištění plně uplatnit pojišťovací matematiku a každému pojištěnci vypočítat jeho pojistné s ohledem na jeho rizika.
Praxe, kdy platíme všichni úrazy všelikých hazardérů a milvníků adrenalinových sportů, by měla co nejdříve skončit. Prostým zavedením (nepovinného) úrazového pojištění.