PÁTEČNÍ GLOSY 23.07.2010

Miroslava Macka
Petra Paroubková, frustrovaná zřejmě tím, že ani odvolací soud neodsoudil karikaturistu Štěpána Mareše k omluvě za její a Paroubkovo "zhanobení" v seriálu "Zelený Raoul", chce proces hnát až k soudu pro lidská práva ve Štrasburku a navíc vzkázala Marešovi, ať raději kreslí nové blonďaté političky, které udělaly kariéru přes postel. Což řekla opravdu ta pravá.
Štěpán Mareš pak neváhal a kontroval větami o angažování manželek politiků v předvolebních kampaních: "Je to svým způsobem odstrašující příklad pro další politiky, kteří mají doma něco takového, aby se vyvarovali brát to na někam na mítinky. Ještě třeba tak na Matějskou, protože tam se to ztratí v davu."

Hurá! Také Paroubek se vrátil do medií! Už mi ta jeho puchejřovitá nabubřelost chyběla. Ovšem v předvčerejší MFDnes začal ve velkém stylu:
"Chtěl bych se vedle funkce poslance uplatnit také v akademické sféře."
"Co byste chtěl přednášet?"
"Určitě ekonomiku, politologii, zahraniční politiku, dějiny národního hospodářství. To jsou věci, které mne zajímají."

Všude je vidět, že začala okurková sezóna: Lidovky měly na titulní straně srdceryvný příběh matky, které odebral soud novorozence a nyní Ústavní soud rozhodl, že tento soud chyboval. Emoce z článku jen kapou, zato informací je v něm jako šafránu...Ovšem zcela mě dostala věta Zuzany Baudyšové z nadace Naše dítě, která s matkou a její dcerou strávila "celý den": "Chvíli jsem si malou chovala a ta se hned dívala po své mamince a chtěla k ní. Ta se o ni dokáže postarat."

Přesáhne-li teplota 25 stupňů Celsia, vyjedou do pražských ulic kropicí vozy. Což stojí na den více než 200. 000.- korun, neboť se kropí pitnou vodou!

Horko se podepisuje všude: v návrhu nového občanského zákoníku je paragraf, který připouští odškodné za "újmu na ztrátě radosti z dovolené"...zato nedodržení bezpečné vzdálenosti na přeplněných silnicích prý nemohou policisté trestat, v zákoně prý není dáno, co je to bezpečný odstup...