STŘEDEČNÍ GLOSY 21.07.2010

Miroslava Macka
Stačila jedna hysterická matka a její stížnost, že děti se myjí v potoce a chodí na suchý záchod a hlavní hygienik ČR Michael Vít už připravuje vyhlášku o velkosti stanů, sprchách s teplou vodou a stravování na dětských letních táborech...lidská blbost je zřejmě bez hranic, stejně jako množství vyhlášek a nařízení.
Premiér Nečas považuje za součást elementární politiké kultury, že odcházející vládní činitelé zůstanou ve státní správě (jde hlavně o šéfa Úřadu vlády Jana Nováka, kterému se hledá nové koryto). Prý znají význačná státní tajemství a nelze je tedy pustit do soukroma...
Osobně to nepokládám za elementární součást čehokoliv, ale pěknou pitomost.

Včerejší Lidovky otiskly nekrolog Marian Šlingové - Faganové, bývalé manželky krajského tajemníka KSČ v Brně, popraveného svými soudruhy v roce 1952. O věcech minulých mluví se v něm ušlechtile: "ve 30. letech studovala v Oxfordu, kde se přidala k tehdy módnímu komunistickému hnutí","po válce se vrátili do Československa, kde se Šling stal krajským tajemníkem KSČ v Brně", "po zinscenovaném procesu popraven spolu s dalšími komunistickými prominenty, kteří byli "odhaleni" jako "zrádci"..." .
Ani slovo o tom, že Šling byl nebetyčnou bolševickou sviní, spoluzodpovědnou za teror konce let čtyřicátých, který byl sice popraven nezákonně, ale provaz si rozhodně zasloužil.

Exministr zdravotnictví Julínek chce radit současnému ministru Hegerovi a už mu poslal několik rad. Hlavně prý nemá začínat s poplatky, ale pustit se do dalších kroků Julínkovovy reformy. Jen to ne, pane ministře!

Čtenář glos J. M. mi napsal:
V průběhu 15 let odejde z české ekonomiky 866 miliard Kč za výkup elektřiny z fotovoltaických elektráren. Kam odejde? No, velká část do zahraničí. Například významnou část fotovoltaických elektráren v ČR vlastní německé penzijní fondy. Takže český důchodce bude ještě formou ,,fotovoltaické daně" přispívat německému penzistovi.
Moje poznámka: Je to opravdu tak? Nevíte o tom někdo něco bližšího?