ÚTERNÍ GLOSY 20.07.2010

Miroslava Macka
Tleskám jihočeským komunálním politikům, členům ODS, kteří se vzepřeli sestavování kandidátky místními kmotry, z ODS neodcházejí, ale chtějí si sestavit vlastní kandidátku. Výkonná rada ODS by je za to rozhodně neměla vylučovat ani jinak persekuovat: nutnou očistu ODS za ni totiž udělají velmi kvalitně voliči při podzimních komunálních volbách. A radím udělat totéž kupříkladu jesenickým členům ODS, jejichž sdružení byla výkonnou radou odebrána licence bez důkladné znalosti věci.
Svět se holt změnil: dříve, chtěli-li lidé cvičit, dali se dohromady a postavili si sokolovnu, A to většinou tak, aby na sebe vydělávala. Chtěli-li hrát tenis, založili si klub a vybudovali vlastním nákladem kurty a zázemí. Dnes natahují ruku po státu a tvrdí, že na musí ze svých daní doplácet i ti, kteří mají se svými penězi jiné úmysly, než za ně sportovat.

Mám tip pro Radka Johna: nacionalistická strana Vladimira Žirinovského chce tetovat úplatkáře obdobně, jak se ve středověku vypalovala různá znamení...

Regulace bank po americku připomíná mi český Kocourkov: zákon zvaný Dodd - Franck Act má 2300 stran a to přitom jen vytváří další ohromný prostor byrokratům z Komise pro cenné papíry, Úřadu pro ochranu zákazníků nebo Výboru pro finanční stabilitu. Ti totiž mají volné ruce k sepsání 243 nových federálních pravidel.
A teď si položte zásadní otázku: jak může dobře fungovat něco natolik prošpikovaného pravidly vytvořenými od zeleného stolu?