PONDĚLNÍ GLOSY 19.07.2010

Miroslava Macka
Neslavný bývalý šéf Poslanecké sněmovny, exposlanec ČSSD Miloslav Vlček, se vrací do sněmovny: bude poradcem poslaneckého klubu své strany. Vynikající to zpráva pro vládní koalici...

Nad zdravým rozumem opět zvítězí aktivistické byrokratické řešení (zdá se, že v posledních letech je tomu tak vždy): nový ministr školství Josef Dobeš chce zavést smlouvu mezi školou a rodiči o "chování dětí při výuce", která by také popisovala možné tresty žákům.
Můj vynikající třídní učitel na základní škole, legionář Titzl, žádnou smlouvu nepotřeboval, na pořádek ve třídě mu stačila ruka a rákoska. A naučil nás toho do života mnoho a mnoho...A pokud si potrestaný žák náhodou doma stěžoval, většinou dostal ještě pár facek navíc od rodičů...

Nový ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek má cílový plán: jediná sociální dávka vyplácená z jediného místa. Co takhle poctivě se vrátit ke koncepci "negativní daně", pane ministře?

19. července 1952 začaly olympijské hry v Helsinkách, na nichž získal fenomenální běžec Emil Zátopek tři zlaté olympijské medaile (5000 m, 10000 m, marathon). Můj život velice ovlivnilo jeho životní kredo: "Nemůžeš? Přidej!"