PÁTEČNÍ GLOSY 16.07.2010

Miroslava Macka
Nejen bulvár, ale snad všechny noviny otiskly dopis zpěvačky Dary Rolincové manželce muže, kterého srazila autem. Kdyby jej zaslala soukromě, byl by to chvályhodný čin. Takto z toho trčí spíše vyčuraný advokát a snaha vybudit veřejnou lítost...


Ministři Věcí veřejných zakázali na svých ministerstvech vypisovat výběrová řízení, uzavírat smlouvy a zastavili i probíhající projekty. Doufejme jen, že ne proto, aby je noví lidé po čase znovu v tichosti rozběhli pro jiné firmy...

Jeden starý nešvar, a to udělování trafik, už nová vláda převzala: novým velvyslancem v USA má být někdo z dvojice exministr Gandalovič, exministr Barták.

Media se předhánějí v seznamech a tabulkách budoucích úskalí, rozepří a rizik Nečasovy vlády. Škoda, že na to nepoužili nějakou chobotnici... Ale stejně bude úsměvné si ty prognózy odborníků schovat a po skončení Nečasovy vlády je konfrontovat se skutečností. A pak se začíst do hlubokomyslných úvah a analýz stejných "odborníků", proč vše bylo jinak, ale úplně jinak.

Finančník George Soros napsal v článku publikovaném v HN mimo jiné tyto krásné věty k zamyšlení: "Němci by se měli alespoň zamyslet nad následující hypotetickou situací: vystoupením z eurozóny. Obnovená německá marka by vystřelila vzhůru, zatímco euro by se propadlo. Zbytek Evropy by se stal konkurenceschopnýma mohl by vyřešit potíže hospodářským růstem, zatímco Německo by zjistilo, jak bolestivé je mít nadhodnocenou měnu. Jeho obchodní bilance by se propadla do záporných čísel a silně by se zvýšila nezaměstnanost. Banky by trpěly těžkými kurzovými ztrátami a požadovaly by rozsáhlé injekce z veřejných prostředků."