PONDĚLNÍ GLOSY 12.07.2010

Miroslava Macka
Po včerejších "Otázkách Václava Moravce" máme jasno: Radek John je opravdu takový, jakým se celou dobu jevil: silné řeči a za nimi intelektuální prázdno...

Také hra Věcí veřejných na přímou demokracii prostřednictvím internetového hlasování členů spadá do "oblbovacích pitomostí", nemající se skutečně demokratickými principy nic společného.

Ve vlacích Českých drah jezdí jakási ochranka v černých uniformách, prý, aby se cestující cítili bezpečněji. Zajímavé, ale bohužel nepřekvapivé je to, že dvě soukromé agentury byly vybrány bez výběrového řízení a ČD odmítají prozradit, na kolik nás tato "ochrana" přijde.
Bral bych jedinou ochranu na ČD: ochranu daňového poplatníka před jejich vedením.

Češi velmi rychle čerpají evropské peníze, určené na zlepšování životního prostředí. Dovedu si velmi dobře představit efektivitu jejich působení: drtivá většina příjemců totiž patří do kategorie "pěstitelé dotací".

České ženy prý za hubnutí utrácejí stejně jako před krizí. Obávám se, že se stejným výsledkem. Přitom za hubnutí netřeba utrácet vůbec, neboť zákon o zachování hmoty a energie stále platí. Méně se cpát, více se hýbat, toť vše, mé dámy...