STŘEDEČNÍ GLOSY 7.07.2010

Miroslava Macka
Při dnešní ranní cestě pro čerstvé pečivo a noviny mne na nepříliš frekventované rovné zábřežské ulici zastavili dva policisté a na můj dotaz, zda mne chtějí chránit či mi nějak pomoci odvětili, že mají "akci" a zkontrolovali všeliké doklady.
Nesmyslná buzerace, nazval bych tu "akci", neboť v té době měli stát na některém z nebezpečných úseků, kterých je v okolí dost a dost...
Myslím, že je nejvyšší čas zavést v tomto Kocourkově to, co v některých státech jž existuje: pokud neuděláte dopravní přestupek nebo nejde o policejní zátaras, nesmí Vás policie zastavit.

Pražský primátor Pavel Bém má podivuhodnou vlastnost: když se v Praze něco děje, je někde na horách. Ne, že by byl při propadlém tunelu Blanka něco platný, ale opticky je to špatně...

Český Kocourkov dokonale vystihuje titulek zprávy na Aktuálně.cz: Státní České dráhy si půjčily miliardy. Státu navzdory.
A tak jsem si vytvořil vlastní měřítko úspěšnosti nastávající vlády: bude reformně úspěšná tehdy, podaří-li se jí zlikvidovat současné socialistické České dráhy a nahradí je nemonoponími kapitalistickými podniky a tehdy, zavře-li první z velkých zbytných nemocnic.

"Pokrok" se holt zastavit nedá: jakási eurokomise se zamyslela a vyrobila nařízení, jak velké musí být stany na dětských táborech. České ministerstvo zdravotnictví už připravilo vyhlášku...
Úsměvné? Den za dnem, chvíli za chvílí se nenápadně ale jistě zmenšuje prostor našeho svobodného rozhodování, naší svobody a pod záminkou konání dobra se z nás stávají skuteční nevolníci.