PÁTEČNÍ GLOSY 2.07.2010

Miroslava Macka
Jiří Paroubek se opět objevuje v mediích a lze jen klasicky konstatovat: nic starého nezapomněl, nic nového se nenaučil.

V "Událostech" na ČT 24 padl v pořadu o zastoupení žen ve vládě a parlamentu následující argument: "Ženy by měly být ve vládě, protože tvoří polovinu obyvatelstva a platí daně"!
Škoda, přeškoda, že stejný princip, tedy placení daní coby podmínku volebního práva, feministky neprobojovávají...

Začínám být velmi alergický na podivnou debatu o výši regulačních poplatků ve zdravotnictví. V dnešní podobě totiž vůbec nejde o regulační poplatky, ale zcela nesystémovou platbu pacientů zdravotnickým zařízením, takže její případnézvýšení jen přileje další peníze do bezedné díry zdravotnictví, aniž by jakkoliv zregulovala zbytná a zbytečná vyšetření, ošetření a preskripci.

V Rakousku se velmi zrychlilo vyšetřování úplatků při nákupu Pandurů a tak se rozhoupala i česká policie a zve si k "podání vysvětlení" bývalou ministryni Parkanovou a bývalého ministra Bartáka. Výsledek jejich "vysvětlení" znám předem: o ničem nic nevědí.
Takže spoléhejme na Rakušany, kteří už objevili podivné konto u jedné švýcarské banky, kde měly peníze na úplatky přebývat...