ČTVRTEČNÍ GLOSY 24.06.2010

Miroslava Macka
Všechny řeči o tom, jak jde ODS, TOP 09 a Věcem veřejným jen a jedině o blaho národa a solidní hospodaření bez dluhů se v okamžiku, kdy jde o podíly na moci, rázem stávají nedůvěryhodnými řečičkami. Momentálně jde tedy o to, jak nezpůsobit, aby někdo z případné vládní garnitury (hlavně Kalousek) příliš nevyčuhoval a nepřinášel tak své politické straně body.

Příští rok zaplatí průměrná česká domácnost za elektřinu až o 1500 korun více, z čehož půjde tisícovka pěstitelům solárních panelů...s potěšením bych se šel na Staroměstské náměstí podívat na popravu těch, kteří ten zhůvěřilý dotační systém vymysleli.

Konečně se začíná šetřit: rada České televize včera schválila generálnímu řediteli Janečkovi odměnu ve výši 704 780.- korun. Za co, soudruzi, za co?

Na mimořádné tiskovce Českých drah řekl jejich generální ředitel Petr Žaluda, že tendr na nákup nových vozů firmou ČD Cargo je velmi podezřelý a hrozí ztráta 175 milionů korun. Záhy poté se objevila zpráva, podepsaná ředitelem komunikace ČD Cargo (kouzelný titul, což?), že Žaluda měl o této záležitosti nepravdivé informace. Jak vidno, bordel u ajznboňáků nadále pokračuje...