ÚTERNÍ GLOSY 22.06.2010

Miroslava Macka
Včerejším rozhovorem pro MFDnes úřadující šéf ČSSD Bohuslav Sobotka prokázal, že se do praktické politiky zcela nehodí. Trpí totiž těžkou poruchu paměti.
Neboť ve výše zmíněném rozhovoru říká: "Rýsovaly se dva bloky a pro ČSSD to znamenalo, že jsme vsadili na jednu kartu: že by hlasy pro nás a KSČM měly v součtu víc než 100 mandátů, což by nám poskytlo vůči pravicovým stranám lepší vyjednávací pozici. A předpokládali jsme, že by středopravé strany mohly v důsledku toho změnit názor na partnerství se sociální demokracií."
Zřejmě si nepamatuje mnohokrát opakovaná Paroubkova (ale nejen Paroubkova) slova o tom, že ČSSD upřednostňuje menšinovou vládu ČSSD (s podporou hlasů KSČM ve sněmovně)...
Ale možná má paměť dobrou a jen tradičně lže.

Nad logikou některých novinových zpráv si mohu hlavu ukroutit. Kupříkladu dnešní Lidovky a článek na první straně o snaze automobilek vymoci si státní podporu ekologických aut. Článek začíná větou: Auto s nižšími emisemi by vás mohlo přijít levněji.
Nechápu, jak by to mohlo platit: sečtu-li dotovanou cenu auta, část mých daní, která by padla na podporu aut s nižšími emisemi a náklady na přerozdělení dotace, logicky mi vychází, že by to auto bylo dražší.

Poslední Topolánkův písemný projev se Martinu Schmarczovi příliš nepovedl: dopis kongresu ODS media více méně ignorovala. Ale možná chtěl autor jen dodatečně potvrdit původní Klausovo hodnocení: prázdný a falešný...