PONDĚLNÍ GLOSY 14.06.2010

Miroslava Macka
Geniální řešení jsou vždy jednoduchá: strana VVD, vítěz holandských voleb, oznámila, že nebude chtít nové přistěhovalce bez ekonomické hodnoty - imigranti proto nebudou mít prvních deset let pobytu nárok na sociální dávky.
Okamžitě bych to zavedl i u nás, neboť tento jeden jediný paragraf v zákonu by dokonale roztřídil imigranty toužící u nás pracovat od těch, kteří se chtějí jen přiživovat.

V Belgii zvítězili ve volbách separatisté, mající za cíl poklidnou přeměnu státu ve velmi volnou konfederaci. Příkladem je jim poklidné rozdělení Československa...
A tak jsem velmi zvědavý, jak budou postupovat.

Nový poslanec za TOP 09 Stanislav Polčák se chce věnovat boji s korupcí a říká: Korupční prostředí nezmizí ihned, ale je třeba přijmout opatření pro jeho eliminaci - například vyšší specializaci u státních zástupců, policie i soudců.
A já, naiva, si doposud myslel, že jediný racionální boj s korupcí je mýtit jedno korupční prostředí po druhém, tedy likvidovat libovolné rozhodování politiků a úředníků a vkládat je zpět do rukou samotných občanů nebo změnit legislativu tak, že splní-li občan všechny zákonem (nikoliv účelovými vyhláškami) předepsané náležitosti, musí být jeho žádost vyřízena kladně a v zákonné lhůtě...

Hlasovat pomocí internetu by se mohlo už v senátních volbách za dva roky...jen se prý musí vyřešit, kterak zabránit zneužití elektronického certifikátu, jak zabránit, aby bylo poznat, kdo koho volil a jak zabránit hackerům, aby napadli systém.
Obávám se, že zase dlouho a mizerně budeme vymýšlet a vymýšlet... přitom ve Švýcarsku už se systém internetového hlasování používá: co takhle jej zakoupit?