PÁTEČNÍ GLOSY 11.06.2010

Miroslava Macka
Vloni schválila Topolánkova vláda nákup čtyř nových vojenských transportních letadel za 3,5 miliardy korun. Bez výběrového řízení. Evropská unie nám za to hrozí soudem. Stávající premiér Fischer se zlobí, neboť "výběrové řízení Česká republika nevypsala proto, aby hájila své bezpečnostní zájmy".
Tak tahle věta je na svěrací kazajku...

ODS prý stále hledá nějaké vhodné místo pro expředsedu Topolánka. Nechápu proč. Pokud je ODS ještě alespoň trochu pravicovou stranou, pak by pro všechny její členy, včetně bývalého předsedy, mělo platit, že se o sebe postarají sami.

Jedna dobrá zpráva: spotřebitelské úvěry si bere stále méně lidí do 30 let. Tedy, dobrá zpráva za předpokladu, že je to tím, že jsou ekonomicky vzdělanější a ne tím, že nemají stabilní příjem coby nezbytnost k poskytnutí úvěru...

Bulharsko ze dne na den zvýšilo odhad schodku svého rozpočtu z nuly na 3,8 procenta. Bývalá vláda prý nezaúčtovala do výdajů ceny několika velkých státních zakázek.
Divím se, že Bulhaři nepoužili za socialismu tolik oblíbenou "bulharskou konstantu". Což je číslo, kterým vynásobíme údaj, který máme k dispozici, abychom dostali ten, který potřebujeme...

Vlastimil Shaana Šantroch na Facebooku:
Socani trvají na svém předsedovi sněmovny. Prý to nebude zadarmo, prý za orálek...