PONDĚLNÍ GLOSY 7.06.2010

Miroslava Macka
Během víkendu bez novin, rozhlasu a televize jsem si říkal, co si asi zpětně přečtu: rýsující se trojkoalice stále hlasitěji oznamuje, že se dohodne, spekulace o VV a jejich představitelích nadále pokračují a ministr financí nadále mluví o nezbytných škrtech v rozpočtu a šetření a přitom se nadále plýtvá, kam se člověk podívá.
A Jiří Paroubek se trochu otřepává a zpracovává "analýzu" volebního Pyrrhova vítězství, v níž Paroubek za nic, ale vůbec za nic nemůže.
Nemýlil jsem se.

Přitom program nastávající vlády je předem dán: drastické škrty v rozpočtu, příprava legislativy, umožňující ještě drastičtější škrty a pak už vlastně žádný prostor k vládnutí moc nezbývá...Navíc Německo oznamuje největší rozpočtové škrty v historii, což se nás, coby jedné z "chudších spolkových zemí", s mírným zpožděním opět negativně ekonomicky dotkne.

V rámci úsporných opatření se ovšem ozvou soudci, kteří budou vehementně tvrdit, že případné snížení jejich platů by zlikvidovalo jejich nezávislost. Možná by stálo za to jim vyhovět a na výši platu jim nesahat...nejméně deset let.