ÚTERNÍ GLOSY 1.06.2010

Miroslava Macka
Pokud bych měl vybrat ministra financí, dal bych přednost Miroslavu Kalouskovi před Martinem Kocourkem. Vzhledem k nezbytným rozpočtovým škrtům a dalším opatřením bude nesmírně důležitá komunikační a vysvětlovací schopnost ministra financí. A v tom Kalousek poráží Kocourka na hlavu.

Pardubický exposlanec Dan Petruška neunesl svoje "vykroužkování" z prvního místa natolik, že se zbláznil: docela vážně prohlašuje, že by mu kandidáti, kteří byli zvoleni, měli zaplatit peníze, které vložil do předvolební kampaně!

Na facebooku se objevil dobrý nápad: soudruzi,kteří se bojí ztráty sociálních jistot a nízkých důchodů, nechť si založí vlastní fond a přispívají do něj tak, aby měli své jistoty jisté...

I neuvěřitelné věci se dějí: už bývalý poslanec Petr Krill je v Madridu (poslanci tam odletěli včera!!!) na zasedání jakéhosi evropského výboru... tomu říkám úsporná politika!

Velmi nesouhlasím s tvrzením senátora Tomáše Julínka, že v roce 2011 se bude muset ve zdravotnictví dorovnat schodek 20 miliard korun, jinak dojde ke zhoršení úrovně zdravotní péče. Troufám si totiž tvrdit, že až jedna třetina peněz proteče zdravotnictvím, aniž by měla jakýkoliv vliv na úroveň zdravotní péče. Systém je třeba změnit, ne dosypávat do stávajícího!

Napsal jste: Domnívám se, ba jsem přesvědčen, že jediným důvodem toho, že Jiří Paroubek v neděli tak rychle rezignoval, byla jeho děsivě mučivá představa, že bude muset v příštích dnech a týdnech odpovídat na všetečné dotazy novinářů, kteří mu s potěšením budou vracet jeho chování k nim. A to by jeho patologicky nafouklé ego, jakkoliv pošramocené, zřejmě nepřežilo."
Ale určitě v jeho rychlém odporoučení se bylo také to, že nechtěl připustit, aby zasedl v neděli v poledne v přímém přenosu do "Otázek VM" s ostatními lídry a Ti by mu srdečně poblahopřáli k volebnímu vítězství.

Přítel O. V. mi napsal:
Petr Nečas veřejně projevil vůli kandidovat na předsedu ODS, což je určitě v pořádku. Řekl rovněž, že má vizi jak by měla ODS vypadat, aby se jí vrátili ztracení voliči. I to je možné mu věřit. Přeloženo do praxe to zanamená, že po dlouhodobé a nyní již neúnosné partycipaci (z ostravštiny "proces postupného zahnojení strany zmetky nejrůznějšího kalibru") je nutné provést důslednou anticipaci (opět z ostravštiny "dlouhodobý a nebezpečný proces postupné eliminace zmetků vzniklých předchozí partycipací"). Toto je hlavní bod a nebude-li splněn, tak samozřejmě k žádnému návratu voličů nedojde, to je mimo diskusi - stačí se podívat na vůli voliče vyjádřenou "kroužkovací eskapádou" v olomouckém kraji. Lze si však jen těžko představit, že je možné tento komplikovaný a zajisté i velmi nebezpečný proces spojit s předsedáním vládě.