ČTVRTEČNÍ GLOSY 27.05.2010

Miroslava Macka
Nejde mi na rozum, proč vláda nevydá povodňové dluhopisy v různých nominálních hodnotách (nejraději materializované, neb zvláště starší lidé nemají pranic důvěru v elektronické zaknihování a chtějí si na dluhopis "sáhnout") a nenabídne je občanům České republiky: rozhodně by to podpořilo míru solidarity ve společnosti. Namísto toho je všechny skoupí Evropská investiční banka...´

Také mi hlava nebere eurounijní návrh, aby banky odevzdávaly povinně peníze do fondu, ze kterého by se v případě nutnosti zachraňovaly. Prý, aby to neodnesli jejich klienti...
Kde získají ale banky ty peníze do fondu? Z Marsu? Jinak řečeno, to, co nám fond v případě krachu dá, budeme mít už dávno předplaceno...
Jenže to už většině střádalů nedojde a bude velebit "moudré" politiky, kteří to zařídili...

"Obyčejný člověk jsme my všichni, kdo se nepovažují za nóbl, tedy ty, kteří volí ODS. My jsme stranou pro dolních deset miliónů - pro obyčejné lidi. Obyčejný člověk je i ten, kdo volí ODS, ale volí proti svému zájmu,"
Ať čtu včerejší slova Jiřího Paroubka jak čtu, neustále se mi dere na jazyk slovo blb...

Znám Mirka Topolánka drahně let a rozhodně bych jej nenazval expertem na energetiku. Proto mne nepřekvapuje, že mu Jiří Paroubek v případě, že se stane premiérem, takové místo nabízí...vždyť jen mezi velmi průměrnými až podprůměrnými může se jevit jako velikán.

Čtenář glos J. S. mi napsal:
Rád bych využil možnosti přidat jeden absurdní a dost pološílený administrativní úkon, co musíme dělat....jeden z mnoha....

Jako sedláci a sadaři dostáváme v únoru tabulku ze Statistického úřadu, kde se musí napsat odhad úrody, hezky pěkně po druzích ovoce. Tedy třeba 150 t hrušek, 30 t višní......a tak podobně.
Za další tři měsíce obdržíme zase další tabulku, takzvanou zpřesňující, kde se napíše odhad, který by se měl blížit kvalifikovanému odhadu.
No a pak poslední tabulka přijde na začátku září. Ta se má vyplnit zcela přesně na kg, kolik se
sklidilo. Bohužel na začátku září opět nedokážeme zase přesně předpovědět, kolik hrušek, nebo pozdějších odrůd jablek sklidíme.
No a tak je to pořád. Hlavně, že statistický úřad má na ty nesmysly nové PC, který teď nakupují......o tabulkách kolik a kde sní ovce, kde se vyprázdní, nebo dokonce, jestli náhodou neleží pod stromem, když snímkují z družice a počítají počet kusů a přepočítavají na dobytčí jednotku ani nemluvím, to by bylo příliš.