ÚTERNÍ GLOSY 25.05.2010

Miroslava Macka
Jak olej na hladinu vyplynul důvod, proč se církev a stát léta soudily o Svatovítskou katedrálu a nyní se během pár týdnů dohodly: Vlk chtěl sežrat celou kozu...

Nikdy jsem nechápal těch šestnáct let dohadování s paní Havránkovou o kus pole, potřebného na dostavbu dálnice, neb jsem nikdy nechápal, proč už dávno nemáme institut nuceného odkupu ve veřejném zájmu, kdy se při zákonem striktně vyjmenovaných případech pozemek či stavba vykoupí za cenu v místě a čase obvyklou. Pochopitelně bez výjimek. Pak by se ani některé drahé protipovodňové hráze nemusely stavět...

Sázková kancelář Tipsport vypsala na to, že premiérem bude Paroubek, kurz 1,4 : 1, kdežto na Nečase 5 : 1. Myslím, že si vsadím (pokud to jde) na následující výsledek: ČSSD vyhraje volby, ale Paroubek premiérem nebude.

Včerejší Radiožurnál, těsně před desátou večer, bláboly politických stran, Cyril Svoboda uvádí hlasy voličů KDU - ČSL, mladý muž praví: Čekáme teď další děťátko a nechceme, aby nám stát bral další peníze!
Jestli se ovšem radujete, že tento příznivec lidovců vyjadřuje touhu po snižování daní, mýlíte se. Chce jen zachovat vysokou mateřskou. Správně by tedy měl říkat: Čekáme teď další děťátko a chci, abyste mi na něj, ať už chcete nebo ne, přispěli!
Řeč lidovců holt bylo a bude nutné vždy překládat...

Kéž by se Petr Nárožný mýlil: "Myslím, že autentickou pravici čili ty, kteří pokládají za největší statek svobodu, tvoří tak čtvrtina Čechů. A bojím se, že tak je to už pomalu v celé Evropě. Když dáte na billboard nápis "Kolo do každé rodiny" a poukážete na to, že boháči mívají kola dvě, najde se mnoho lidí, kteří spravedlnost vidí v tom, že jedno kolo je třeba boháčům vzít a dát ho těm, co ho nemají."
(Rozhovor pro časopis Týden.)

Potvrzení o lékařské prohlídce se jmenovala kartička, kterou musel mít řidič starší šedesáti let u sebe. Na zadní straně měla ještě dvě kolonky na prodloužení a byť byla tištěna nepříliš kvalitním papíru, který se záhy ošoloumal, sloužila a hlavně vlezla do poněženky či náprsní tašky, což oceňovali zvláště řidiči, kteří nejezdí jen jedním vozem.
Včera jsem navštívil kamaráda lékaře, aby mi potvrzení prodloužil. Uchechnul se a pravil: tak jednoduché to nebude, byrokrati zase všechno změnili...a jal se pracovat na počítači.
Výsledkem byly dva papíry formátu A4 s názvem Příloha č. 2 k vyhlášce č. 277/2004 Sb., Posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel.
Jednu plachtu jsem podepsal pod řádkem, že se vzdávám práva odvolání a šel jsem.
A teď prosím, moc prosím, neznáte někdo toho přičinlivého veleblbce na některém ministerstvu, který tutu změnu vymyslel? Pokud se tedy dá použít slovo "vymyslel", jehož základ je ze slovesa "mysliti... Rád bych jej osobně poznal za účelem nakopání do zadku...

Čtenář glos Z. U. mi napsal:
Nechápu sociální demokraty. Proč vůbec uvažují o zdrojích nutných k navýšení prostředků ve zdravotnictví, když je zdravotnictví zadarmo?

Moc děkuji čtenáři glos J. H. za připomenutí Dykovy básně "Smutná píseň venkovského šprýmaře" z roku 1911!!!

Kupředu jdeme, je-li vhodná chvíle,
Vhodná-li chvíle, jdeme zase zpět.
Při kterémkoliv nás tak vidím díle:
Ne dobří, zlí ne. Něco uprostřed.

Vábeni věčně vším, co pro nás cizí,
Jdem šumařiti v chladný pro nás svět.
Na půli cesty tato náhle zmizí.
Ne sví, ne cizí. Něco uprostřed.

Zvedneme ruku. Potom zase klesne.
Dnes oheň v nás. A zítra zase led.
Hrozí se dnes, a zítra sotva hlesne.
Ne živí, mrtví ne. Tak něco uprostřed.