PONDĚLNÍ GLOSY 17.05.2010

Miroslava Macka
Jiří Paroubek po deseti dnech porušil bojkot jím vybraných novin a týdeníků a poskytl rozhovor doposud bojkotovaným Lidovkám. Jak jinak, už první věta na první otázku je perla:
Platí ještě bojkot vybraných novin a časopisů?
"Tak především bych chtěl říct, že žádný bojkot neexistuje."
P.s.: Ten rozhovor stojí za přečtení celý. Za těch deset dnů Jiří Paroubek nic starého nezapomněl a nic nového se nenaučil. Úděs!

No, to je mi titulek! Novinky.cz oznamují: "Přes sto tisíc domácností nemá na bydlení, dotuje je ministerstvo práce a sociálních věcí." Což je, pochopitel ně, pitomost. Těch 230 milionů jen ministerstvo přerozděluje z kapes nás, plátců daní!
Navíc je první polovina věty nepravdivá. Měla by správně znít: Přes sto tisíc domácností bydlí v bytech, na nichž jim nestačí jejich příjmy.

V pátek vyšla v Lidovkách tato oprava: Ve včerejším rozhovoru "Z tohoto mraku ani nekápne" jsme tajemníkovi prezidenta Ladislavu Jaklovi omylem přisoudili slova, která ve skutečnosti řekl autor rozhovoru. Věta "Je pravděpodobné, že prezident by takový návrh musel podepsat podobně jako Lisabonskou smlouvu" není odpovědí, nýbrž součástí redaktorovy otázky, která končí větou "Učinil by tak v tomto případě?"
I vzpomněl jsem si přitom na starý dobrý sovětský vtip.
Oprava agentury TASS: Do naší včerejší informace,že Ivan Ivanovič Ivanov vyhrál v loterii sto tisíc rublů se vloudila drobná chyba. Nešlo o Ivana Ivanoviče, ale jeho ženu, nebylo to v loterii, ale v kartách, nešlo o sto tisíc rublů, ale o dvě stě tisíc a nevyhrála, ale prohrála...